highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

درخواست سازمان جهانی گمرک از 182 عضو خود

سازمان گمرک جهانی

سازمان جهانی گمرک طی پیامی از 182 عضو خود در خواست کرد در شرایط کرونایی و بحرانی تلاش‌های خود را بیشتر و از فن آوری هوش مصنوعی و بلاک چین و کنترل‌های نامحسوس در تسهیل تجارت، صادرات و واردات بهره ببرند.

سخنگوی گمرک، گفت: سازمان جهانی گمرک در پیام خود به تلاش‌های یکپارچه گمرکات کشورها برای خروج از بحران کوید -۱۹ و حمایت از مردم و مشاغل با تقویت زنجیره تأمین جهانی، افزایش همکاری بین کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک، استفاده از فناوری‌های نوین و قرار دادن «مردم» در مرکز فرآیند تحول تاکید کرده است.در پیام سازمان جهانی گمرک آمده است که پس از کووید -۱۹ به سمت بازسازی حرکت کرده و گمرکات باید به بررسی مشارکت فعال در شکل گیری یک محیط تجاری پایدارتر و سازنده و همچنین یافتن راه حل های آینده نگر بپردازند.

رشد تجارت در شرایط کرونایی

شیوع کرونا و نگرانی های تجارت

و دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در این خصوص گفت: سازمان جهانی گمرک با بیان مشکلات پیش امده در مسیر تجارت به دلیل نگرانی‌های شیوع کرونا، مانند کنترل‌های اضافی، سردرگمی عمومی اولیه، کمبود منابع انسانی و تأخیر در مرزها، اقدامات پیشگیرانه دولت‌ها مانند فاصله اجتماعی، قرنطینه، تعطیلی و محدودیت‌های سفر، که بسیاری از بخش‌های اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد، بر بازسازی زنجیره تأمین و عادی سازی تجارت تاکید کرده است که تخصص و همکاری همه سازمان‌های مرزی و ذینفعان را عامل تعیین کننده می‌داند و از گمرکات خواسته تا در این روند، در سطح ملی و بین المللی، رهبری خود را نشان دهند.

به طوری که این بحران نشان داده است مدیریت هماهنگ مرزی توسط گمرکات امکان پذیر و کارآمد است و می‌تواند نهادینه شود و در چارچوب استاندارد و امن، از جمله استانداردهای AEO را بسیار قابل توجه دانست و در بخش دیگری تاکید می‌کند به دلیل افزایش تجارت الکترونیکی در این دوران، برای کشورهای عضو می‌توان چارچوب استانداردهای WCO درباره تجارت الکترونیکی فرامرزی را به منظور پرداختن به امنیت و تسهیل در چارچوب این زنجیره تأمین نو ظهور با همکاری نزدیک با ذینفعان پیاده سازی کرد.

پیشنهاد فناورانه سازمان جهانی گمرک

لطیفی در خصوص پیشنهادهای فناورانه سازمان جهانی گمرک، توضیح داد: در پیام سازمان جهانی گمرک، فناوری‌های نوظهور و موثر مبتنی بر استفاده از کلان داده‌ها، تله ماتیک و فضای ابری و بهره گیری از کنترل‌های نامحسوس و ابزارهای الکترونیکی را روش‌های مؤثر و مثبت بر عملکرد کلی گمرک اعلام کرده است. که با تلفیق فناوری‌های نوآورانه در عملکرد مأموریت‌های گمرک، می‌توان فرایندهای ترخیص را الکترونیکی کرد.

دستگاه‌های کنترل نامحسوس، استفاده از بلاکچین، هوش مصنوعی، حسگرها و سایر فناوری‌ها، اشیا بهم پیوسته و سایر پیشرفت‌های فن آورانه از نظر جمع آوری، ترکیب، به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، مزایای محسوسی دارند و این مزایا باید به حداکثر برسند.

لطیفی در خصوص نقش افراد در این پیام گفت: از نظر سازمان جهانی گمرک، برای ایجاد تاب آوری بیشتر، مردم باید در مرکز توجه باشند. و از انجا که شهروندان در سراسر جهان به دلیل شیوع کرونا زندگی روزمره خود را تغییر داده اند. به همین علت، از گمرکات خواسته می‌شود تا در نحوه کار خود نیز تجدید نظر کرده و از طریق افزایش آگاهی و ظرفیت سازی برای ارائه خدمات حرفه‌ای آماده شوند.

سخنگوی گمرک در ادامه گفت: در این پیام، بر تاب آوری مبتنی بر درستکاری تاکید شده است و فقدان درستکاری در گمرک را مخدوش کننده فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری و تضعیف کننده اعتماد عمومی به دولت و در نهایت خطری برای رفاه شهروندان دانسته است.

منبع : خبرگزاری مهرنیوز

date_range دی 2, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله