highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

تخلیه و بارگیری ۵۶۴ کانتینرکالا در بزرگترین بندرتجاری ایران

بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی‌ران بیان کردند: طی چهار ماه نخست امسال حدود ۵۶۴هزار TEUکانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری انجام شد، که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل، این روند رشد ۱۶ درصدی داشت.

تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی

آقای علی رضا محمدی کرجی‌ران در تشریح فعالیت چهار ماهه بندر شهید رجایی درحوزه کانتینری اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، درمجموع ۵۶۳ هزار و ۹۰۸ هزار TEU عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.

ایشان افزودند: از این میزان عملیات تخلیه و بارگیری ۲۶۸هزارو ۹۵۸هزار TEUدر ترمینال شماره ۱ کانتینری این بندر و ۲۹۴هزارو ۹۵۰هزار TEU در ترمینال شماره دو به ثبت رسیده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل آمارها رشد ۱۶ درصدی را نشان می دهند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۵۵۰ فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی این بندر پهلودهی شده است خاطر نشان کرد: علیرغم شرایط متاثر از ویروس کرونا و قرارگرفتن در پیک پنجم کرونا دلتا با تمهیدات اندیشیده و رعایت دقیق الزامات بهداشتی و مراقبتی و همچنین استقرار و نظارت دستگاههای متولی، فعالیت در تمام اسکله های بندرشهیدرجایی بی وقفه و همچون گذشته بشکل ۲۴ ساعته ادامه دارد.

بندر شهید رجایی

شایان ذکر است؛ بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه ۶.۳ میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه بشمار می آید که با بهره برداری کامل از فاز سوم پایانه کانتینری که بخشی از آن در ۲۴ تیرماه سال جاری در ارتباط تصویری با رییس جمهور به بهره برداری رسید و همچنین اتمام دیگر بخش های این فاز به ظرفیت ۸.۵ میلیون TEUدرسال دست خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

date_range مرداد 12, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله