highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

حمل و نقل بین المللی زمینی

حمل و نقل زمینی کالا به وسیله کامیون‌ها و تریلی‌ها و همچنین با استفاده از ریل امری رایج است. حمل و نقل زمینی یا جاده‌ای به صورت کامیون فول یا گروپاژ(خرده‌بار)، با حمل بارهای حجیم و کمرشکن از تمام کشورهای اروپایی و ترکیه به تمام گمرک‌های کشور انجام می‌شود.

حمل زمینی کالا

حمل و نقل داخلی یعنی حمل کالا در محدوده یک کشور. هر کشوری، قوانینی به خصوص در رابطه با حمل و نقل زمینی و جاده‌ای وضع کرده است. کشور ما نیز قوانینی دارد که رعایت آن برای شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان وسایل نقلیه باری الزامی‌ است.

مشتریان این نوع حمل و نقل معمولاً بیشتر شرکت‌های بازرگانی و همچنین شرکت‌های پتروشیمی، شرکت‌های عمرانی و اشخاص شخصی و دولتی هستند. این افراد برای حمل و نقل مواد خوراکی از قبیل چای و قهوه و مرغ وگوشت و…از این روش استفاده می‌کنند. عده‌ای دیگر برای حمل بارهای تجاری مثل لوازم الکترونیکی، کتاب، مواد آرایشی و بهداشتی و غیره از حمل و نقل زمینی استفاده می‌کنند.

حمل زمینی بار

 الزامات حمل و نقل زمینی چیست؟

اما اگر بخواهیم این موضوع را به طور دقیق‌تر بررسی کنیم، ابتدا باید نگاهی به حقوق حمل و نقل زمینی بیندازیم. اولین موردی که باید به آن توجه داشت، به همراه داشتن مدارک شناسایی رانندگان حمل و نقل است. تمام رانندگان موظفند که علاوه بر مدارک عمومی نظیر گواهینامه، کارت شناسایی، بیمه، سایر مدارک معتبر را نیز به همراه داشته باشند. دومین موردی که لازم است، تجهیزات لازم خودرو است که باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. از جمله این تجهیزات، جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی و زنجیر چرخ و… که به همراه داشتن این‌ها الزامی‌ست. همچنین اسناد حمل و نقل نیز باید به همراه داشته باشند که اگر مطابق سند، بارگیری نکرده باشند، جریمه خواهند شد.

در نهایت، ایمنی ناوگان باربری بسیار حائز اهمیت است. شرکت‌های حمل و نقل زمینی نباید به وسیله نقلیه‌ای که ایمنی لازم از جمله کارت معاینه فنی، لاستیک‌های آج‌دار و… را ندارد و یا مشکل و نقص فنی دارد، بار بدهند. در مقابل نیز، رانندگان ناوگان حمل و نقل زمینی، باید تمامی مدارک ذکر شده را به همراه داشته باشد.
در این روش نیز مانند سایر روش‌های حمل و نقل، بارنامه صادر می‌شود. اما باید توجه کرد که از بارنامه، حداقل سه نسخه تهیه شود که یکی نزد فرستنده، و نسخه دوم برای دریافت کننده و گیرنده کالا باشد و نسخه سوم، به متصدی حمل و نقل داده شود که باید آن را امضا کند.

حمل و نقل زمینی

مزایا و معایب حمل و نقلی زمینی

با توجه به افزایش هزینه‌ها و تلاش افراد برای پرداخت هزینه کمتر، یکی از راه‌های مناسب برای حمل و نقل، حمل و نقل زمینی است. این نوع از حمل و نقل از مزایایی برخوردار است. برای استفاده از حمل و نقل زمینی، نیازی به سرمایه زیاد نیست و با سرمایه اندک هم می‌توان حمل و نقل را انجام داد. همچنین افراد می‌توانند به صورت درب به درب، به این معنا که کالا را از انبار تحویل گرفته و بارگیری کنند و به انبار مقصد منتقل و تخلیه کنند. ضمن اینکه در این روش، نیازی به تخلیه بار توسط جرثقیل‌های بنادر نیست و خطرات ناشی از طوفان نسبت به سایر روش‌ها، حمل و نقل زمینی را تهدید نمی‌کند. این حمل و نقل، برای اکثر محصولات راه حلی مناسب و مقرون به صرفه است.

علاوه بر مزایایی که حمل و نقل زمینی برخوردار است، معایبی نیز دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. از معایب این شیوه حمل و نقل، می‌توان به سرعت حمل بار اشاره کرد. با توجه به وضعیت جاده‌ها و وضعیت آب و هوا و حوادث و تصادفات می‌توان حمل و نقل زمینی را دقیق‌تر بررسی کرد. هرچند با هزینه کم و مناسب، میتوان از این نوع استفاده کرد، اما عدم سازمان‌دهی و عدم نظم می‌تواند موجب از دست رفتن سرمایه‌گذاری شود.


قوانین حمل زمینی بار به خارج از کشور

حمل و نقل بین‌المللی به این معناست که کالا و بار به مقصدی خارج از کشور حمل خواهد شد. حمل بار به خارج از کشور، برای افرادی است که می‌خواهند کالا و اجناس خود را به خارج از کشور ارسال کنند. این نوع حمل، به دو دسته تقسیم می‌شود.

  • کارگو : کارگو به خدمات بسته‌بندی و ارسال بار به خارج از کشور گفته می‌شود که بازرگانان و تجار از این شیوه استفاده می‌کنند.
  • فریت بار : فریت بار به بسته‌بندی و ارسال بار به خارج از کشور گفته می‌شود که افرادی که قصد ارسال وسایل منزل خود را به خارج از کشور دارند، از این شیوه استفاده می‌کنند.

حمل بار به خارج از کشور از راه زمینی، معمولاً جهت ارسال بار به کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان، عراق صورت می‌گیرد. همچنین تاجرانی که می‌خواهد هزینه کمتری بابت حمل بار خود بپردازند، می‌توانند از این شیوه استفاده کنند. اما این شیوه برای افرادی که برای ارسال بار به مقصد عجله دارند، مناسب نیست و ارسال هوایی گزینه بهتری برای آنهاست.

هزینه ارسال و حمل زمینی بار به خارج از کشور به صورت وزنی محاسبه می‌شود. البته در بعضی از مواقع، علاوه بر وزن، حجم کالا را نیز در نظر می‌گیرند و محاسبه بر اساس وزن و حجم انجام می‌شود.
لازم به ذکر است، برای ارسال بار به خارج از کشور حتماً از صحت مجوز شرکت حمل و نقل بین‌المللی آگاهی پیدا کرده و پس از مشاهده کارت بازرگانی و مجوز رسمی، به حمل و نقل کالای خود اقدام کنید. همواره بعد از تحویل بار به شرکت باربری، شما باید بتوانید از طرق وبسایت یا هر راه دیگری، قادر به پیگیری کالای تجاری یا لوازم خود باشید.

بخش خدمات زمینی شرکت لتکا آبی کیش با سالها تجربه در صنعت حمل و نقل زمینی و حمل و نقل ریلی در خدمت شماست تا از شما برای تمام نیازهای حمل و نقل  زمینی و ریلی پشتیبانی کند.با استفاده از پیمانکاران فرعی معتبر و مسئول ، درک فرهنگ و زبان رانندگان و تبدیل آن  به زبان تجاری بین المللی با استاندارد بالا و صرف نظر از مقصد بار ، شما خدمات با کیفیت و عالی شرکت لتکا آبی کیش را به طور مداوم دریافت خواهید کرد.

خدمات لتکا در حمل و نقل بین المللی زمینی

خدمات شرکت شامل:

سوالات رایج حمل و نقل زمینی

مشتریان این نوع حمل و نقل معمولاً بیشتر شرکت‌های بازرگانی و همچنین شرکت‌های پتروشیمی، شرکت‌های عمرانی و اشخاص شخصی و دولتی می‌باشد.

در این روش نیز مانند سایر روش‌های حمل و نقل، بارنامه صادر می‌شود. اما باید توجه کرد که از بارنامه، حداقل سه نسخه تهیه شود که یکی نزد فرستنده، و نسخه دوم برای دریافت کننده و گیرنده کالا باشد و نسخه سوم، به متصدی حمل و نقل داده شود که باید آن را امضا کند.

حمل بار به خارج از کشور از راه زمینی، معمولاً جهت ارسال بار به کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان، عراق صورت می‌گیرد

برچسب ها :
درخواست نرخ و پیگیری محموله