highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

حمل و نقل بین المللی هوایی

حمل  و نقل هوایی کالا یا محموله‌های تجاری، با هواپیماهای مخصوص مانند هواپیمای غول پیکر بلوگا، از کشوری به کشور دیگر ارسال می‌شود. این نوع حمل و نقل، سهم زیادی در فعالیت تجاری کشورها دارد، به شکلی که اکثر افراد، آن را به عنوان یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی در نظر می‌گیرند. بنابراین توسعه این صنعت حمل و نقل، باعث گسترش فعالیت‌های اقتصادی و افزایش سطح اشتغال در جامعه و نیز توسعه گردشگری نقش به سزایی دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه حمل و نقل، خدمات حمل و نقل هوایی حرف اول را می‌زند.

حمل هوایی بار

1/ روش کارگو

این روش، برای بازرگانان و تجار است که قصد دارند کالای خود را به کشورهای دیگر صادر کنند، یا از خارج از کشور، به ایران وارد کنند. این‌ها از شیوه کارگو استفاده می‌کنند.

2/ روش فریت بار

این روش برای افرادی استفاده می‌شود که قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت کرده و کالا منزل خود را به همراه خود ببرند. بهترین راه برای حمل و نقل لوازم منزل، حمل و نقل هوایی به روش فریت بار است. هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود و هم از امنیت بالایی برخوردار است. برای این دو شیوه از حمل هوایی بار، هواپیماهای مخصوصی در نظر گرفته شده است.

مزایا و معایب حمل و نقلی هوایی

مهم‌ترین رکن در باربری هوایی، سرعت آن است که نسبت به حمل دریایی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود. از دیگر مزایای این شیوه، ایمنی نسبتاً بالایی‌ست که به کالاها و محموله‌ها و اجناس آسیب کمتری وارد می‌شود. درصورتی که محصولی دارید که نمی‌توانید از طریق حمل و نقل دریایی آن را جابجا کنید و باعث خرابی و تحمل ضرر می‌شود، این روش را به شما توصیه می‌کنیم. اما هرچند که مزایای زیادی دارد، اما چیزی که باعث شده افراد کمتری سراغ این روش بیایند، هزینه بالای آن است. فروشندگان و خریدارانی که سرعت در حمل و نقل آن‌ها مهم نباشد، ترجیح می‌دهند از پرداخت هزینه زیاد بابت حمل کالا با هواپیما خودداری کنند.

علاوه بر ویژگی‌های حمل و نقل هوایی باید هزینه‌ها و ارزش کالای حمل شده و اندازه و حجم کالا را بررسی کنیم، به طور مثال اگر کالای ما، طلا یا اسکناس است، ایمن‌ترین شیوه ارسال، حمل هوایی بار است که می‌توان با خیال آسوده حمل و نقل را انجام داد. همچنین این شیوه، بیشتر مواقع برای محصولات اورژانسی و ضروری که با کمبود وقت مواجه هستند، کاربرد دارد.

لازم به ذکر است همان‌طور که برای حجم کالا محدودیت‌های اعمال می‌شود، برای جنس و وزن کالا نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده که از قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی به شمار می‌آید.

حمل بار با هواپیما

مدارک و اسناد مورد نیاز برای ارسال هوایی

اگر می‌خواهید کالای خود را به خارج از کشور صادر کنید، باید کارت بازرگانی دریافت کنید. این کارت توسط اتاق بازرگانی و صنایع معادن ایران صادر شده و به تأیید وزرات صمت می‌رسد. کلیه افراد موظفند اسناد و مدارک صاحب کالا و یا نماینده قانونی او در تشریفات گمرک تحویل داده و مراحل اداری را طی کنند.

روند حمل هوایی بار از گمرک، احتمال دارد بیش از حد معمول طول بکشد و شاید مجبور شوید هزینه بیشتری پرداخت کنید و این باعث می‌شود که این موارد را به قیمت تمام شده کالا اضافه کنید.

پس از ارائه مدارک مورد نیاز جهت صدور بارنامه و مجوز حمل، باید دقت داشته باشید هر شرکت هواپیمایی، هزینه متفاوتی برای حمل بار در نظر گرفته‌اند.

توجه داشته باشید در حال حاضر کرایه باربری هوایی بین‌المللی از فرودگاه امام خمینی(ره)، بر اساس وزن و حجم مرسوله محاسبه و قیمت‌گذاری می‌شود.

خدمات هوایی شرکت لتکا آبی کیش

تیم متخصص حمل و نقل هوایی لتکا آبی کیش با در دسترس بودن در 24 ساعت روز و 7 روز هفته تضمین می کند که همیشه در مسیر برنامه و اهداف خود باشید. ما از طریق شبکه جهانی خود خدمات هوایی زیر را ارائه می دهیم:

• محموله های معمول حمل و نقل هوایی صنعتی
• کالاهای خطرناک (DG)

به طور کلی حمل و نقل DG یک مأموریت مسئولانه است ، زیرا محصولات طبقه بندی شده خطرناک با خطر احتمالی انفجار ، آتش سوزی ،یا خطر برای انسان یا محیط زیست در طول فرآیند بارگیری یا حمل و نقل ارتباط مستقیم دارند. بنابراین ، از نظر قانون بسیار مهم و ضروری است که حمل و نقل محموله های طبقه بندی شده توسط متخصصان کاملاً آموزش دیده با لوازم خاص متناسب با ماهیت و شرایط بار انجام شود.

شرکت لتکا ابی کیش ، ضمن ارسال بسته ، قادر به حمل کالاهای خطرناک مطابق با روال معمول برای محموله های طبقه بندی شده تحت پیمان ADR سازمان ملل متحد و پیوست های اصلاح شده متعاقب آن ، حاکم بر حمل و نقل بین المللی کالاهای خطرناک از طریق جاده است.

کالاهای خطرناک چه کالاهایی هستند ؟

کالای خطرناک هر ماده یا ماده ای است که در صورت عدم استفاده و بسته بندی صحیح ، می تواند سلامتی ، ایمنی ، دارایی یا محیط زیست را به خطر بیندازد. کالاهای خطرناک نه کلاس دارند و دانستن اینکه کالای شما در کدام یک قرار دارد ، تصویر واضح تری از نحوه بسته بندی ، برچسب گذاری و حمل و نقل به شما ارائه می دهد.

مهمترین اعداد در کالاهای خطرناک که توسط برگه اطلاعات ایمنی مواد (MSDS) از محموله شما تعریف می شود ، کلاس IMCO و شماره UN است.کدهای IMDG / IMCO توسط سازمان بین المللی دریایی برای حمل و نقل ایمن کالاهای خطرناک با کشتی و جلوگیری از آلودگی دریایی تنظیم شده است. شماره های UN (شماره های سازمان ملل) اعداد چهار رقمی هستند که مواد خطرناک و مواد (مانند مواد منفجره ، مایعات قابل اشتعال ، اکسید کننده ها ، مایعات سمی و غیره) را در چارچوب حمل و نقل بین المللی شناسایی می کنند.

کالای خطرناک در خدمات حمل و نقل بین المللی
برچسب ها :
درخواست نرخ و پیگیری محموله