highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

حمل و نقل دریایی به هند

حمل و نقل دریایی به هند

اگر در حوزه تجارت فعالیت می‌کنید و یا به هر دلیلی نیاز دارید تا کالای خود را از طریق حمل و نقل دریایی به هند ارسال کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و سعی کنید نهایت استفاده را از اطلاعات موجود ببرید.

مسلما می‌دانید که حمل و نقل محموله و کالا از کشوری به کشور دیگر به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. اما بد نیست بدانید هر یک از این روش‌ها، مشخصات و ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌سازد. حمل و نقل زمینی، هوایی، دریایی و ریلی از انواع روش‎های جابه‌جایی کالا هستند که بسته به موقعیت جغرافیایی کشور مبدا و مقصد، نوع محموله، بازه زمانی موجود و غیره انتخاب می‌شوند.حمل و نقل دریایی روشی است که در این بخش می‌خواهیم مورد بحث و بررسی قرار دهیم و مقصد ما هند خواهد بود. البته در ادامه مطلب راجع به ارسال کالا از هند به ایران نیز صحبت خواهیم کرد.


صادرات از طریق حمل و نقل دریایی به هند

هند یکی از کشورهای بزرگ آسیایی است که بخشی از نیاز بازار خود را توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌کند و بخش دیگر را از طریق واردات کالا به بازار پاسخگو خواهد بود. ایران یکی از کشورهایی است که رابطه نزدیکی با هند دارد و سطح تجارت روزانه بین این دو کشور بسیار گسترده است. این روابط تنگاتنگ محدود به سال‌های اخیر نمی‌شود و به سال‌های بسیار دور بر می‌گردد.

صادرات از طریق دریایی به هند

بازار اقتصاد جهانی باعث شده است تا این روزها به تعداد رقبای ایران در صادرات به هند اضافه شود. بعضی از کشورهای رقیب را در زیر نام برده‌ایم که سهم صادرات هر کدام به کشور هند، بسیار قابل توجه و نزدیک به هم است.

 • چین
 • آمریکا
 • عربستان
 • امارات متحده عربی
 • عراق
 • ایتالیا
 • کره جنوبی
 • اندونزی

این کشورها به ترتیب درصد صادرات کالا به هند مرتب شده‌اند. یعنی چین بیشترین درصد را دارد و اندونزی از کمترین درصد یعنی 3.16% برخوردار است. بد نیست بدانید صادرات محموله از هر کدام این کشورها به هند، بیشتر به صورت دریایی انجام می‌شود. چون این کشور شبه قاره است و از یک طرف به خشکی راه دارد. بنابراین سه طرف دیگر این کشور به آب منتهی می‌شوند که در زیر به آن اشاره کرده‌ایم.

 • اقیانوس هند در جنوب
 • خلیج بنگال در شرق
 • دریای عمان در غرب
 • قیمت بلیط کشتی به هند

برای سفر به هند و دیدن زیبایی‌های آن، تنها کافی است که اقدام به خرید بلیط کشتی کنید. البته بد نیست بدانید که قیمت بلیط کشتی به هند، به مراتب بیشتر از هزینه سفر هوایی است. بنابراین اگر هزینه‌های سفر اهمیت چندانی ندارد، حتما راه دریایی را انتخاب کنید. از دیگر روش‌های سفر به کشور هند، می‌توان به راه زمینی و ریلی اشاره کرد که تنها به خاطر مقرون به صرفه بودن، مورد توجه توریست‌ها قرار گرفته است.


ارسال بسته از هند به ایران

اگر کسی قصد واردات محصولات گوناگون از طریق حمل و نقل دریایی به هند را داشته باشد، به روش‌های مختلفی می‌تواند اقدام کند. ارسال از طریق خطوط دریایی و فرستادن مستقیم محموله به بندر تجاری گردشگری چابهار، امکان‌پذیر است.
اما اگر شخصی از کشور هند قصد داشته باشد بسته‌ای را ارسال کند، باید با شرکت‌های پست سریع بین المللی قرارداد ببندد. این شرکت‌ها ارسال بسته از هند به ایران را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه انجام می‌دهند.

حمل و نقل دریایی به هند

خرید کالا از هند

رواج پیدا کردن خرید کالا و محصولات مختلف از سایت‌های اینترنتی و همچنین دریافت سریع و کم هزینه خریدها در محل، باعث شده است تا خریداران حتی به سایت‌های خارجی نیز مراجعه کنند. هند یکی از همین کشورهایی است که انتخاب عده زیادی از ایرانیان خواهد بود.

درباره نحوه ارسال بسته از هند به ایران که در بخش گذشته صحبت شد. حال ممکن است چگونگی نحوه پرداخت هزینه‌ها ذهن را درگیر به خود کرده باشد. برای رفع ابهام در خصوص چگونگی نحوه پرداخت هزینه خرید کالا از هند، باید به چند روش اشاره کنیم که در زیر آن‌ها را نام برده‌ایم:

 • ویزا کارت
 • مستر کارت
 • کیف پول الکترونیکی
خرید کالا از هند

بندر موندرا هند

همان طور که بندر چابهار یکی از شناخته شده‌ترین بنادر تجاری ایران است، بندر موندرا هند هم مهم‌ترین بندر تجاری این کشور به حساب می‌آید. خیلی از واردات‌ها و صادرات‌ها در این بندر انجام می‌شود. بد نیست بدانید که اصلی‌ترین خط کشتیرانی بین ایران و هند، خط کشتیرانی لاینری است که مسیر بمبئی- موندرا- کاندلا- چابهار- بندرعباس را می‌پیماید.

از زمان راه‌اندازی این خط کشتیرانی زمان زیادی نمی‌گذرد. اما با این وجود، بیشتر یا بهتر است بگوییم تمام تجارت‌های بین ایران و هند از طریق این خطوط دریایی انجام می‌شود. این روزها شرکت‌های حمل و نقل زیادی فعالیت خود را در ایران و هند آغاز کرده‌اند و تنها با کسانی همکاری می‌کنند که قصد صادرات محصولی از ایران به هند یا واردات محموله‌ای از هند به ایران را دارند.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله