highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

تعرفه‌های حمل ونقل زمینی کالا برمبنای تن برکیلومتر بهبود می‌یابد

تعرفه‌های حمل ونقل زمینی کالا

مهران قربانی، معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور بیان کرد که بخش حمل و نقل جاده‌ای در ایران از اهمیت ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور برخوردار است و با توجه به بحران کرونا و همه ی چالش هایی که با شیوع این بیماری در کشور به وجود آمده است، این بخش هم چنان به کار خود ادامه میدهد و متوف نشده است. هم چنین تلاش های بسیاری شده تا تعرفه‌های حمل ونقل زمینی کالا نیز بهبود یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ میلیون تن کالا طی ۱۰ ماه امسال در کشور جابه‌جا شده است، ابراز داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

در رابطه با مشکل توقف ناوگان ها در مرز ها قربانی بیان داشت که مصوبه ای در این زمینه در وزارتخانه مصوب شده و در دست پیگیری می باشد و با اجرای طرح پس کرانه‌های مرزی و بیرون کشیدن فعالیت‌های غیر ضرور از مرزها، مشکلات تا حدود زیادی حل خواهند شد.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور همچنین با اشاره به پیشنهادات فعالان بخش حمل و نقل کالا در زمینه بهبود امور تعرفه‌های حمل ونقل زمینی کالا بر مبنای تن بر کیلومتر خاطر نشان کرد: برای ارتقای سیستم نرخ‌گذاری تن بر کیلومتر و توازن هرچه بهتر آن در مبادی و مقاصد مختلف در کل کشور تلاش خواهیم کرد. قربانی همچنین در رابطه با اجرای طرح اعلام بار مجازی در پایانه‌های حمل و نقل کالا افزود: سیاست اصلی ما در بخش حمل و نقل کالا و مسافر استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و سیستم‌های حمل و نقل هوشمند است.

حمل ونقل زمینی کالا

اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز در کشور آغاز شد

قربانی با اشاره به اینکه سیستم‌های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و به صورت استانی در کل کشور آغاز شده است، گفت: این طرح از حدود دو هفته گذشته در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی از جمله رضایتمندی کاربران آن به همراه داشته است که تجربه موفقی پس از اجرای طرحی مشابه در بندر بوشهر محسوب می‌شود. معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ادامه داد: در این طرح راننده به راحتی و بدون لزوم حضور فیزیکی در سالن‌های اعلام بار، نسبت به انتخاب بار مورد نظر خود به راحتی اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه نظارت راهبردی بر سامانه‌های اعلان بار مجازی بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و نماینده آنها در استان‌ها خواهد بود، گفت: به تشکل‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا و رانندگان نیز به منظور نظارت بر روند اجرای این سیستم دسترسی‌های لازم ارائه می‌شود.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

date_range اسفند 6, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله