highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

کسب رتبه نخست کاهش تلفات تصادفات جاده ایی در استان قم

کاهش تلفات تصادفات جاده‌ ای در قم

محمد حسن کلهری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ایی استان قم به مناسبت هفته حمل و نقل در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت در بررسی‌های صورت گرفته توسط مسئولین، ۳۰ نقطه پرخطر همراه با تصادف زیاد در استان قم شناسایی شده و اگر اعتبارات لازم برای بازسازی این مناطق جذب شود، جهت ایمن‌سازی این نقاط اقدامات لازم مبذول خواهد شد. همانطور که می دانید در سال‌های پیش۶۶ نقطه حادثه‌خیز در استان قم شناخته شده بود که ۵۰ نقطه آن اصلاح شده و در سال ۹۸ این نقاط یک‌بار دیگر بررسی و در این راستا ۱۲ هزار کروکی تصادف از پلیس‌راه بازبینی شد و به همین دلیل شاهد کاهش تلفات تصادفات جاده‌ ای در قم هستیم .

کلهری اظهار کرد: اگرچه استان قم استانی با وسعت کم است اما چون در محور مواصلاتی ۱۷ استان مهم کشور قرار گرفته جز استان‌های پر رفت و آمد در حمل و نقل زمینی محسوب می شود به طوری که بیش از ۵۰٪ ظرفیت ترددهای عبوری از محورهای مواصلاتی استان قم بخاط نزدیک بودن این استان به پایتخت کشور و قرار داشتن در نقطه الحاق پایتخت کشور به جنوب ، مرتبط به حمل و نقل غیربومی است.

کاهش تلفات تصادفات جاده‌ ای در قم

کاهش تلفات تصادفات جاده‌ ای در قم به مقدار ۳۳.۶ درصد

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ایی استان قم، با توجه به حجم بالای تردد در محورهای استان قم تصادف در محورهای مواصلاتی افزایش داشته، بطوری که که سال قبل ۱۷۱ نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند اما در هفت ماه اول امسال شاهد کاهش ۳۳.۶ درصدی تلفات تصادف‌های جاده‌ای در این استان بوده ایم و به همین دلیل رتبه نخست کاهش تصادفات را در بین استان‌های کشور کسب کرده است.

این مقام مسئول افزود: از جمله مشکلات حجم زیاد رفت و آمد در جاده های قم استهلاک روکش جاده‌ای می باشد که این مسئله باعث شده شاهد افزایش سرعت خرابی در جاده‌ها نسبت به‌سرعت بازسازی به دلیل کمبود اعتبار باشیم.

کلهری در ادامه خاطر نشان کرد: در استان قم به ترتیب در آزادراه قم- تهران، قم- سلفچگان و کمربندی امام علی (ع) (مسیر میدان ۷۲ تن به اراک) بیشترین تصادف‌ها در حمل و نقل زمینی رخ می‌دهد که رفت و آمد در این جاده ها نسبت به سایر جاده ها بیشتر می باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

date_range آذر 29, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله