highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

چرا زیرساخت های حمل و نقل دریایی در مازندران نامناسب است؟

ایجاد زیرساخت های مناسب کشتیرانی

رئیس اتاق بازرگانی مازندران، آقای عبدالله مهاجر بیان کردند:  ارتقاء و کیفیت بخشی زیرساخت های مناسب کشتیرانی و ناوگان حمل و نقل دریایی در دریای خزر را برای صادرات کالا‌ها ضروری است و تاکید کردند: اکنون صادرات کالا از این طریق دارای ریسک بالایی می باشد.
آقای عبدالله مهاجرهمچنین افزودند: ارتقاء و کیفیت بخشی ناوگان حمل ونقل دریایی و کشتیرانی در حوزه خزر را برای توسعه صادرات امری مهم و قابل توجه دانست.

زیرساخت های مناسب کشتیرانی در مازندران

ایشان با اشاره به وجود موانعی که سبب رنجش فعالان اقتصادی می شود، اظهار کردند: برای توسعه مناسبات با کشورهای حاشیه دریای خزر باید موانع فراروی را حل کنیم و به فرایند توسعه مناسبات و تجارت را تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت های استان برای صادرات به کشورهای حاشیه دارای موانعی هستند، افزود: این درحالی که دارای رقبای قدرتمندی در این کشورها هستیم و چاره ای نداریم که زیرساخت و شرایط را برای حضور در بازارهای هدف تسهیل کنیم.

مهاجر با اظهار اینکه سرمایه گذاران استان تمایل به تجارت با کشورهای حاشیه دارند و ما وظیفه داریم موانع را حل کنیم، گفت: دولت باید بسترهای لازم را برای تجار و بازرگانان فراهم تا اقتصاد ما رشد کند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی مازندران با اظهار اینکه بخش خصوصی با برغم همه مشکلات در حال صادرات کالا است، افزود: برخی مواقع به دلیل نبود زیرساخت های مناسب کشتیرانی، به ویژه در حوزه ناوگان حمل ونقل دریایی دچار زیان هایی می شود.

ایشان در ادامه نیز افزودند: در حال حاضر صادرات کالا از طریق ناوگان کشتیرانی دارای ریسک بالایی است و باید زیرساخت های مناسب کشتیرانی در این بخش تامین شود.

منبع : خبرگزاری قطره

date_range مرداد 5, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله