highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

جزئیات پرداخت وام کرونا به متقاضیان حوزه حمل و نقل

پرداخت وام به متقاضیان حوزه حمل و نقل

محسن صادقی مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در رابطه با پرداخت وام به متقاضیان حوزه حمل و نقل بیان کرد: تا ابتدای ماه دوم سال۱۴۰۰، از مجموع حدود ۴,۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری، ۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است،گفت: بخش اول به‌طور ویژه مخصوص حوزه حمل‌ونقل هوایی و شرکت حمل و نقل ریلی است که از شیوع کرونا آسیب بسیار شدیدی دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری است که با آسیب‌های بیشماری روبه‌رو شده اند.

به نقل از این مقام مسئول در مجموع حدود ۲۰۴ هزار پرونده از سوی ناوگان های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که حدود ۱۵۵ هزار پرونده که معادل ۷۷٪ از کل پرونده‌ها می شود، به مرحله پرداخت رسیده و بقیه پرونده‌ها در فرایند پرداخت قرار دارند.

پرداخت وام به متقاضیان حوزه حمل و نقل

نحوه پرداخت وام به متقاضیان حوزه حمل و نقل و جزئیات آن

صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه ی شرکت های حمل‌ونقل هوایی و ریلی اضافه کرد: در حال حاضر در بخش هوایی، از مجموع ۳۰  پرونده که درخواست سه هزار میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده۱۶ شرکت به ارزش دو هزار و دویست میلیارد تومان پرداخت شده که نشان از پرداخت ۷۵٪ تسهیلات درخواستی این بخش دارد.

همچنین در حوزه ریلی نیز از ۵۹ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۹۳۰ میلیارد تومان، تسهیلات به ۲۴ شرکت پرداخت شده که ارزش این تسهیلات پرداختی چیزی حدود ۲۳۵ میلیارد تومان است که بیانگر پرداخت تنها ۲۶ درصد از کل تسهیلات درخواستی این بخش است.

مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت رسیدگی به شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل به سبب آسیب‌های جدی وارده بر آنها به دلیل گسترش ویروس کرونا، مخصوصا بخش حمل‌ونقل ریلی کشور که در دریافت تسهیلات کرونا، با مشکلات زیادی روبه رو هستند، خواستار همکاری و همراهی بیشتر برخی بانک‌ها جهت افزایش سرعت و تسهیل در پرداخت این وام شد و گفت : در حال اقدام برای افزایش تسهیلات جدید برای بخش هوایی و ریلی که از آسیب دیده ترین بخش های حمل و نقل کشوری می باشند، هستیم.

منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

date_range مرداد 25, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله