highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

۱۴۰ هزار تن روغن وارداتی از گمرک شهید رجایی ترخیص شد

ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن از گمرک شهید رجایی

علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از شروع روند و خدمات ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی وارداتی از گمرک شهید رجایی بندرعباس با صدور قید فوریت دستور قضائی خبر داد و اظهار داشت: در پی ضرب الاجل تعیین شده توسط دستگاه قضایی برای ترخیص این کالای انبار شده در گمرک شهید رجایی بندرعباس ، روند ترخیص و بارگیری این بار بزرگ آغاز شده است.

صالحی بعد از دریافت دستور قضائی برای رسیدگی به وضعیت روغن های موجود در گمرک شهید رجایی بازدید‌های سرزده‌ای از این بندر انجام داد.

او گفت: در جهت دادرسی به حقوق عامه و برای نظارت بر بازار و کاهش قیمت ها ، ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی وارداتی موجود در انبارهای گمرک شهید رجایی بندرعباس پس از مدت زیادی بلاتکلیفی و عدم مرخص کردن بوسیله دارندگان کالا، در حال ارسال آنها به مناطق مختلف کشور، به وسیله کامیون های سنگین و نیمه سنگین هستیم.

 بارگیری ۱۴۰ هزار تن روغن از گمرک شهید رجایی

روند ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن از گمرک شهید رجایی

این مقام مسئول اظهارات خود را اینگونه ادامه داد: براساس گزارش مسئولان وابسته درصورتی که روند ترخیص این کالا همراه با معطلی باشد، این بار بزرگ در معرض انقضای تاریخ مصرف قرار می گرفت که این مسئله با توجه به اختصاص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه های نگهداری در گمرک منتهی به تحمیل مقدار زیادی خسارت به بیت المال می شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن قدردانی و ابراز تشکر از همکاری دستگاه های دست اندر کار که در خدمات ترخیص کالا با مسئولین قضایی همکاری لازم را داشته اند افزود : خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و ماحصل همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع رسانی به موقع این مسئله از طریق رسانه‌ها مخصوصا صدا و سیما در حال حاضر در ۴ روز پس از مهلت تعیین شده ، با مرخص کردن این بار بزرگ ، از تحمیل خسارات ناشی از تعلل به وجود آمده به بیت المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری به عمل آمد .

منبع : خبرگزاری مهر

date_range آبان 16, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله