highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

افزایش تقاضای سفرهای زمینی برای ارمنستان

حمل و نقل زمینی

احمدرضا عامری، رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ ونقل زمینی مسافری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر هیچ سفر خارجی از طریق مرز‌های زمینی نداریم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا سفر‌های زمینی به تمامی کشور‌های مرزی از جمله ارمنستان، گرجستان و استانبول ممنوع بوده و به هیچ عنوان شرکت‌های حمل و نقلی زمینی حق جابه جایی مسافران در این بخش را ندارند.
او با بیان اینکه تقاضای سفرهای زمینی به ارمنستان افزایش یافته است، گفت: در حالی که سفر زمینی به مقاصد خارجی به حداقل و تقریبا صفر رسیده است، در چند روز گذشته شاهد افزایش تقاضای خرید بلیت اتوبوس به سمت مرز‌های ارمنستان هستیم.

سفرهای زمینی به ارمنستان با اتوبوس

رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری با بیان اینکه مردم برای تزریق واکسن کرونا راهی ارمنستان شده‌اند، گفت: پس از اینکه ارمنستان اعلام کرد به گردشگران واکسن کرونا تزریق می‌کند، تقاضای بلیت اتوبوس و اتوبوس دربستی به سمت شهر مرزی ارمنستان «نوردوز» در جلفا افزایش یافته است.

سفرهای زمینی به ارمنستان با اتوبوس

عامری توضیح داد: در حال حاضر اتوبوس‌های ایرانی اجازه ورود به خاک کشور دیگر از جمله ارمنستان را ندارند، از این رو افرادی که به قصد تزریق واکسن راهی ارمنستان می‌شوند، با اتوبوس‌های ناوگان داخلی تا شهر نوردوز می‌روند و لب مرز با ناوگان ارمنی وارد خاک این کشور می‌شوند.

عامری گفت: از گذشته سفرهای زمینی به ارمنستان، بین ایرانی‌ها بسیار رایج بود، اما مدتی است که سفر‌های زمینی متوقف شده و در شرایطی که مسافران امکان سفر به کشور‌های خارجی را ندارند، شاهد موجی از گردشگران ایرانی به سمت ارمنستان هستیم که قصد اکثر این افراد تزریق واکسن با هزینه کم است.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از کشور‌ها از این طریق صنعت گردشگری خود را رونق می‌دهند، افزود: از کشور ایران هم بسیاری از مسافران با هماهنگی شرکت‌های حمل ونقل زمینی و به صورت دربستی اقدام به سفر به این کشور می‌کنند که در این بخش نرخ‌ها با خود رانندگان اتوبوس هماهنگ می‌شود.

حمل و نقل زمینی

رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری توضیح داد: نرخ‌های تمامی سفر‌های داخلی مشخص است و رانندگان حق ندارند نرخی بالاتر از نرخ‌های تعیین شده، مبلغی دریافت کنند، اما برای مرز‌های خارجی با توجه اینکه توافقی است بنابراین نمی‌توان نرخی برای آن‌ها تعیین کرد.

عامری بیان کرد: در حال حاضر میزان استقبال سفر‌های داخلی به مرز‌های زمینی افزایش یافته است که همین امر خود باعث رشد تعداد سفر از طریق ناوگان حمل ونقل زمینی عمومی شده است.

منبع : خبربان

date_range تیر 14, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله