highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

لزوم حمایت از ناوگان ملی کشتیرانی

ناوگان ملی کشتیرانی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حمایت از مدیران و دریانوردان ناوگان ملی کشتیرانی، فعال در جبهه نبرد اقتصادی باید به صورت قانون در آید تا دو شرکت حمل و نقل دریایی کشور در قالب همین سیاست مورد حمایت قرار گیرند.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریم و جنگ اقتصادی نقش بسیار مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کرده است، گفت: ناوگان ملی به صورت شبانه روزی و بی وقفه در جبهه نبرد اقتصادی در دوران تحریم فعال بود که جای تقدیر دارد.
در زمان تحریم، ناوگان جمهوری اسلامی از پوشش بیمه‌های بین‌المللی محروم بوده که با حمایت و درایت دولت این مشکل برطرف شد و وزارت اقتصاد و دارایی و بیمه های داخلی این کمبود را تا حدود زیادی پوشش دادند.

نماینده ادوار و رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به وجود مدیران، دریانوردان و دست‌اندرکاران دو مجموعه حمل و نقل دریایی کشور یعنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران افتخار کرد، گفت: تقاضا دارد با توجه به شرایط موجود تحریم ها و کمبودهای پیش آمده و همچنین عنایت به فداکاری های این عزیزان از آن ها بصورت رسمی تقدیر و تشکر به عمل آید تا بخشی از زحمات این عزیزان جبران شود و باعث دلگرمی و حمایت آنان باشد.

ناوگان حمل و نقل ملی

اقدام شجاعانه صادرات نفت به ونزوئلا

مصباحی مقدم در ادامه اظهارات خود به اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران در صادرات بنزین به ونزوئلا اشاره و تصریح کرد: این عمل اقدامی جسورانه بوده و ضربه محکمی به آمریکا در منطقه‌ای بود که آن را به اصطلاح حیاط خلوت خود می‌داند، صادرات بنزین به ونزوئلا آن هم با دستگاه‌های ردیابی روشن و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران بر روی شناورها فتحی بود که همواره مورد تقدیر ملت ایران خواهد بود و مورد تقدیر مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آنچه که مهم است آینده این دو شرکت است، خاطر نشان کرد: ناوگان جمهوری اسلامی ایران باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد تا هم بتواند ناوگان خود را توسعه دهد هم خدمات خود را بهبود ببخشد.بهترین تقدیر و تشکر از ناوگان ملی همین حمایت ها است.

قانونی شدن حمایت از ناوگان ملی کشتیرانی

در ادامه افزود: در اولویت بودن دو بال حمل و نقلی دریایی کشور برای صادرات و واردات کالا ایرانی در دوران پساتحریم بسیار مهم است بنابراین به نمایندگان محترم مجلس پیشنهاد می‌کنم حمایت از این دو شرکت حمل و نقل دریایی داخلی را به صورت قانونی دربیاورند که طی آن مقرر شود مادامی که ظرفیت آنها پاسخگو است حمل و نقل دریایی هیچ کالای نفتی و غیر نفتی، صادراتی و وارداتی کشور به شرکت‌های خارجی واگذار نشود.

عضو مجلس خبرگان رهبری توسعه ناوگان ملی را اولویتی مهم ارزیابی کرد و گفت: نمایندگان محترم در آن قانون می‌توانند تخصیص بودجه برای هر نوع نیاز به منابع مالی ریالی و ارزی برای توسعه ناوگان ملی را مشخص کرده و در قانون بودجه در نظر گیرند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی اظهارات خود به چگونگی حمایت این مجمع از حمل و نقل دریایی کشور به ویژه ناوگان ملی پرداخت و در این رابطه خاطرنشان کرد: بر این اساس که جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاستگذاری است طبعاً جا دارد با توجه به سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب به مجمع در رابطه با دریا محور شدن توسعه کشور، دو شرکت حمل و نقل دریایی کشور در قالب همین سیاست مورد حمایت قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

date_range بهمن 4, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله