highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

برگزاری نشست ایران قزاقستان

نشست ایران قزاقزستان

نشست حمل و نقلی ایران در قزاقستان با حضور سفیر ایران در نور سلطان برگزار شد. آغاز فعالیت و تداوم طرح، تردد کشتی ها بین ایران و قزاقستان را می توان مرهون فعالیت های وزرات خارجه، راه و شهر سازی و همچنین مسئولین قزاقستان دانست. در پی نشست ایران قزاقستان در مرداد ماه سال 1399 نشست جدیدی روز سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان برگزار شد که منجر به توافق در مورد آغاز فعالیت کشتی های رو-رو شد.

این نشست بعد از حرکت اولین کشتی رو-رو کامیونی از مبدا بندر به مقصد بندر کوریک قزاقستان برگزارشد.
در این نشست دو کشور بر لزوم تداوم سفرهای دریای بین بنادر ایران و قزاقستان توجه داشتند و بر تداوم این همکاری تاکید نمودند و برای تقویت و حفظ این ارتباط به ارائه تخفیف‌های بندری، افزایش حجم بار، تسهیل صدور روادید برای رانندگان و کاهش زمان تخلیه و بارگیری کشتی تفاهم کردند.

توافقات ایران قزاقستان

توافقات نشست ایران قزاقستان

این نشست با حضور مجید صابر، سفیرایران در قزاقستان برگزار شد. مجید صابر بر حفظ و تداوم موفقیت‌آمیز تردد کشتی‌های رو-رو بین ایران و قزاقستان تاکید کرد و این فعالیت را مرهون وزارت امور خارجه، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی، بندر امیرآباد، سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای ایران و قزاقستان دانست و از همه کسانی که در این زمینه فعالیت کردند و برای حفظ این رابطه تلاش کردند قدردانی کرد.
هم چنین در این نشست توافق کردند به منظور اجرای موضوعات مطرح شده و پیگیری ماهانه، نشست های مشترک برگزار کنند.

در نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده‌ای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، خسرو سرایی مدیرکل ترانزیت، لجستیک و موافقتنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران کل بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر، نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نماینده انجمن شرکت‌های حمل و نقل و همچنین نمایندگان وزارت امور خارجه از سوی جمهوری اسلامی ایران و خیرالدین نورکنوف معاون کمیته حمل و نقل وزارت صنعت و توسعه زیربنایی و دیگر مدیران بخش‌های حمل ونقل حضور داشتند که از سوی جمهوری قزاقستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

date_range آذر 5, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله