highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیارد تومانی در بندر شهید رجایی

سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی

به گفته ی وزیر راه و شهرسازی، 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه ای که فی مابین سازمان بنادر و دریانوردی با چهارشرکت داخلی و یک شرکت چینی بسته و مقرر شد سرمایه گذاری هایی با هدف تسهیل قدرت لجستیکی و تبدیل بنادر به بنادر نسل سوم صورت گیرد. وی هدف از این کار را اینگونه بیان کرد که: با تبدیل بنادر شهید رجایی و سایر بنادر کشور به بنادر نسل سوم درصدد آن هستیم که سهم بازار ایران را در قیمت تمام شده کالاها کاهش دهیم و با ایجاد جاذبه های اقتصادی و تجاری، رقابت و در نتیجه صادرات پایدار ایجاد کنیم.

سرمایه گذاری در اراضی بندر شهید رجایی

اهمیت سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی

محمد اسلامی همچنین افزود: به منظور ایجاد طرح های توسعه تجارات، 2400 هکتار اراضی جدید به بندر شهید رجایی ملحق شده است که این مهم با امضای تفاهم نامه و با سرمایه گذاری حدود 25 هزار میلیارد تومانی محقق گشته.

همچنین به گفته ی وزیر راه و شهرسازی اهمیت سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی ایجاد 20 هزار اشتغال است. وی همچنین عنوان کرد که این تفاهم نامه بر موضوع دانش بنیان بودن و رقابتی کردن فعالیت ها تمرکز دارد. بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها نیز خارجی است و عمده هدف آنها بازارهای صادارتی است که در هنگام امضای تفاهم نامه نیز بر تسهیل و تسریع در این امر، تاکید شد.
اسلامی در ادامه افزود: زمانبندی اجرای این طرح های سرمایه گذاری ها حداکثر سه سال است که باید به نتیجه برسند.

وی همچنین توسعه تجارت سایر بنادر را نیز تا همین اندازه حائز اهمیت دانست و گفت: مجموع ظرفیت‌های بنادر در حال حاضر ۲۸۰ میلیون تن است که باید این میزان به حداقل دو برابر ظرفیت در مدت زمان پنج ساله برسد. در نظر است تا ظرفیت بنادر سواحل مکران به ۲۲۰ میلیون تن برسد.
در طرح جامع لجستیک و حمل و نقل کشور سه شهر لجستیکی، شامل چابهار، بندر عباس و ماهشهر مصوب شد. بنابراین این سه، قطب صنعتی- تجاری بزرگ، و سه بندر قدرتمند می تواند پایه ی حرکتی انرژی ساز باشد که سرمایه گذاری و توسعه را رو به جلو هدایت کند و تلاش می‌کند تا سرمایه گذاران بتوانند بیشتر و بیشتر در بنادر کشور، سرمایه گذاری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

date_range دی 6, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله