highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

بیمه باربری بین المللی

بیمه بین االمللی

واردات و صادرات کالاها در بازار به سادگی انجام نمی‏شود. خطراتی ممکن است سلامت کالا را به خطر بیندازند، بنابراین واردکننده یا صادرکننده باید کالا را برای مقابله با آن‌ها بیمه کنند. به همین علت، بیمه باربری بین المللی در نظر‌ گرفته شده است.

بیمه باربری بین المللی بر 3 نوع مختلف است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

در مقایسه با بیمه‌های دیگر، نمی‏توان متفاوت بودن بیمه باربری بین المللی را نادیده ‌گرفت. بد نیست بدانید بیمه‌گذار باید روی اطلاعات کامل از این بیمه داشته باشد که وجه تفاوت آن با سایر بیمه‌ها است. در ادامه قرار است اطلاعات خوبی پیرامون بیمه‌های باربری بین المللی، نحوه محاسبه آن‌ها و مواردی از ‌این قبیل در اختیار شما قرار دهیم. پس همراه ما باشید.


فرمول محاسبه حق بیمه باربری کالا

اصطلاحات زیادی در بیمه وجود دارد که یکی از آن‌ها، حق بیمه است. حق بیمه در واقع هزینه‌ای است که بیمه‌گذار آن را به بیمه‌گر برای خرید بیمه پرداخت می‏کند.‌ این مبلغ تعیین شده بایستی زمانی که بیمه نامه صادر شد، از طرف شخص بیمه‌گذار پرداخت شود. خیلی افراد برای مطلع شدن از حق بیمه باربری کالا، دنبال فرمول محاسبه آن هستند. اما باید گفت بهتر است فرمول محاسبه و نرخ حق بیمه باربری کالا را از شرکتی بخواهید که قرار است کالای خود را به کمک آن، در برابر خطرات احتمالی پوشش دهید. چون یک فرمول مشخص و ثابت ندارد.

بیمه باربری بین المللی

نحوه محاسبه بیمه حمل و نقل

قبل از ‌این که درباره نحوه محاسبه بیمه حمل و نقل کالا صحبت کنیم، اول تعریفی کلی از این بیمه در اختیار شما می‏گذاریم.

بیمه حمل و نقل، بیمه‌ای است که به واسطه آن خسارت‌های وارد شده بر کالا در حین حمل و نقل از نقطه‌ای به نقطه دیگر، توسط بیمه‌گر پرداخت می شود. البته به‌ این شرط که بیمه‌گذار، حق بیمه خود را مرتب پرداخت کرده و تمامی جوانب را در نظر ‌گرفته باشد. بیمه‌گر در اصل همان شرکت بیمه و بیمه‌گذار شخص حقیقی یا حقوقی است که بیمه را از شرکت خریداری می‏کند.

نحوه محاسبه بیمه حمل و نقل، به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله:

  • نوع حمل و نقل که ممکن است زمینی، هوایی و دریایی باشد.
  • ارزش خود کالایی که قرار است حمل و نقل آن از نقطه‌ای به نقطه دیگر انجام شود.

هر شرکت حمل و نقل، به شکل متفاوتی هزینه‌های بیمه را محاسبه می‏کند و نمی‏توان یک فرمول خاص برای آن ارائه کرد.


نرخ بیمه کالاهای وارداتی

بیمه کالاهای وارداتی، آنطور که از نام آن مشخص است، به کالاهایی اختصاص پیدا می‏کند که از کشور مقصد خریداری می‌شود و قرار است به شیوه‌های مختلفی وارد خاک کشور مبدا شود. این بیمه در داخل هر کشوری، بیشترین میزان سطح تقاضا را دارد و می‏توان به جرات گفت 90% کل بیمه‌های باربری را به خود اختصاص می‏دهد.

نرخ بیمه کالاهای وارداتی در کشورهای مختلف متفاوت است. همچنین شرکت‌های بیمه‌کننده نرخ‌های مختلفی را برای بیمه کالاهای وارداتی در نظر‌ گرفته‏ اند. عواملی که روی نوسان نرخ بیمه کالاهای وارداتی تاثیر می‌گذارند، عبارتند از:

  • ارزش خود کالا
  • روش حمل و نقل
  • نوع وسیله نقلیه
بیمه باربری کالا

نرخ بیمه کالاهای صادراتی

بیمه کالاهای صادراتی، نوع دیگری از بیمه است که خسارت ناشی از گم شدن، دزدیده شدن و از بین رفتن کالاهای صادراتی را پرداخت می‏کند. این بیمه به خاطر تشویق صادرکنندگان داخلی توسط دولت و همچنین حفظ منافع ملی، در اختیار افراد صادرکننده کالا قرار می‏گیرد. بیمه کالاهای صادراتی با بیمه کالاهای وارداتی یکی است. تنها این تفاوت را دارند که در بیمه نامه، مقصد و مبدا جابه‌جا می‏شود. اگر می‏خواهید راجع به نرخ بیمه کالاهای صادراتی اطلاعات کسب کنید، لازم است از شرکت‌های بیمه‌کننده مختلف نرخ بگیرید. چون هر شرکتی، فرمول و نرخ خاصی را برای بیمه کالاها در نظر می‏گیرد.


هزینه بیمه حمل و نقل

در بالا در مورد بیمه حمل و نقل صحبت کردیم و گفتیم نحوه محاسبه آن به خود شرکت بیمه‌کننده بر می‏گردد. این مساله پیرامون هزینه بیمه حمل و نقل نیز صدق می‏کند. بیمه‌های حمل و نقل، شامل بیمه‌های بین المللی و داخلی می‏شود. ,بیمه حمل و نقل، کلوزهای مختلفی دارد که می‏توان آن‌ها را به سه دسته کلی تقسیم‌بندی کرد.

کلوز A

در ‌این کلوز بیمه باربری، تمام خطراتی در نظر گرفته شده‌اند که سلامت کالا را تهدید می‌کنند. مثل آتش سوزی، تصادف، تخلیه ضروری، بلایای طبیعی، دزدی، شکستن، ریزش و موارد مشابه دیگر.

کلوز B

این کلوز بیمه باربری، تنها مربوط به بخشی از آسیب‌ها است و کالا را کمتر تحت پوشش قرار می‌دهد.

کلوز C

کمترین میزان پوشش سلامت کالا به ‌این کلوز بیمه حمل و نقل اختصاص پیدا می‏کند.


هزینه بیمه بین المللی

برای ‌این که صادرکننده‌ها و واردکننده‌ها بتوانند با اطمینان خاطر قدم در راه تجارت کالای خود بگذارند، بایستی پشتوانه‌ای داشته باشند و‌این پشتوانه چیزی نیست جز بیمه بین المللی. شک نکنید اگر بیمه بین المللی وجود نداشت، تجارت‌ها و مبادلات بین المللی نیز به همین سادگی‌ انجام نمی‏شد. بد نیست بدانید هزینه‌های ‌این بیمه، با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‏شود.

بیمه نامه‌های بین المللی بر اساس نوع پوشش و مواردی از ‌این قبیل دسته بندی می‏شوند. برای مثال، بیمه نامه از بین رفتن تمامی کالا یا همان Total Loss که تقریبا دیگر استفاده‌ای در بازار جهانی ندارد.
در ‌این بیمه نامه قید شده است خسارت تا زمانی پرداخت می‏شود که تمامی کالا و محموله با توجه به دلایل مختلف از بین رفته باشد. این بیمه نامه، بیمه گمرکی یا بیمه تشریفاتی نام دارد.

بیمه بین المللی

هزینه بیمه حمل بار

تا این جا با انواع بیمه‌های حمل بار آشنا شدید. اما در مورد هزینه‌های بیمه حمل بار داخلی، بین‌المللی و غیره نتوانستیم اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. مانند بیمه‌های دیگر، هزینه بیمه حمل بار نیز بر اساس پارامترهای از پیش تعیین شده مشخص می‏شود که ‌این پارامترها را تنها بیمه‌گرها اعلام می‌کنند.

سخن نهایی

در ‌این مطلب مختصر توضیحاتی راجع به بیمه‌های باربری بین المللی در اختیار شما قرار‌ گرفت تا در صورت نیاز به ‌این بیمه‌ها، بتوانید با آگاهی نسبتا خوب، به شرکت‌های بیمه‌کننده مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله