highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

تخفیف برای هزینه انبار داری حمل و نقل بین المللی

تخفیف هزینه های انبار داری

رییس هیات مدیره انجمن شرکت های حمل ونقل بین المللی خراسان رضوی در مورد تخفیف برای هزینه انبار داری گفت:
“بخشی از هزینه در حمل ونقل بین المللی مربوط به انبارداری است که در این شرایط توقفات زیادی در انبارداری رخ داد و ما از دولت درخواست کردیم تا در این زمینه تخفیفاتی داده شود اما متاسفانه تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.”
احمد زمانیان یزدی در خصوص تاثیر شیوع ویروس کرونا بر حمل ونقل بین المللی اظهار کرد:
“اولین چالشی که با شیوع ویروس کرونا بر حمل و نقل بین المللی تاثیر گذاشت، موضوع بسته شدن مرزها بود و تنها کشوری که مرز خود را در این مدت نبست، کشور افغانستان بود. ترکمنستان بلافاصه از تاریخ ۴ اسفندماه ۹۸ مرزهای خود را بست و در حال حاضر نیز مرزهای زمینی این کشور برای تردد ماشین ها بسته است. زمانی که ماشین های حمل ونقل کشور ما نتوانند وارد کشور ترکمنستان شوند، دسترسی به کشورهای ازبکستان، تاجیکستان و قزاقستان را نیز از دست خواهیم داد.”

هزینه انبار داری

بسته شدن مرز ها، بزرگترین معضل شرکت های حمل و نقل

وی در خصوص معضلات حمل و نقل بین المللی افزود:
“پیش از بسته شدن مرزها، محموله های زیادی آماده بارگیری و حمل بود که با بسته شدن مرز اجازه حمل این کالاها داده نشد و هزینه های بسیاری بر شرکت ها اعم از دموراژ کانتیرها، هزینه انبارداری، ترانزیت کالاهای واردشده و… تحمیل کرد.”
رییس هیات مدیره انجمن شرکت های حمل ونقل بین المللی خراسان رضوی خاطرنشان کرد:
“بسته شدن مرزهای پاکستان نیز در مسیر میرجاوه توقف های زیادی ایجاد کرد و ضرر و زیان زیادی بر شرکت ها تحمیل شد. بسته شدن مرز ترکیه و سایر مرزها نیز به طور مستقیم بر حمل ونقل بین المللی تاثیر گذاشت.”
زمانیان یزدی در خصوص ترافیک کامیون ها در مرز افغانستان گفت:
“به دلیل اینکه حجم کالای صادراتی برای افغانستان زیاد شده بود، مرز افغانستان و دوغارون با حجم زیادی از کامیون های حامل بار مواجه شد که کامیون ها بین ۱۵ تا ۲۰ روز پشت مرز توقف داشتند و این موضوع باعث افزایش کرایه ها و تاخیر در رسیدن کالا به دست مخاطب شد.”


تخفیف برای هزینه انبار داری راهکاری برای کمک به شرکت های حمل و نقل

زمانیان یزدی در ادامه صحبت های خود خواستار اعمال تخفیف در هزینه های انبار داری برای حمل و نقل های بین المللی از طرف دولت شد و گفت :
“ما پیگیری‌های زیادی انجام دادیم تا در شرایط کرونایی دولت حداقل مقداری از هزینه‌های مرتبط با شیوع این ویروس جهانی را پوشش و یا تخفیف دهد اما این اتفاق رخ نداد. بخشی از هزینه در حمل‌ونقل بین‌الملل مربوط به انبارداری‌ است که در این شرایط توقفات زیادی در انبارداری رخ داد و ما از دولت درخواست کردیم تا در این زمینه تخفیفاتی داده‌ شود اما متاسفانه تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌ است.”
رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی در خصوص افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل بین‌الملل عنوان کرد:
” هزینه‌های جانبی از ابتدای شیوع کرونا در حمل‌ونقل بین‌المللی بیش از صددرصد و هزینه کرایه‌ها نیز حدود ۲۰۰ درصد افزایش یافته‌ اما میزان کار به‌ شدت کاهش داشته‌ است. هرچه میزان بیش‌تری تخفیف داده‌ شود، به نفع خواهد بود. در حال حاضر در رکود و کسادی کار به‌ سر می‌بریم، هزینه‌ها مضاعف شده‌ و شرکت‌های خارجی نیز اعلام می‌کنند که افزایش هزینه‌ها مرتبط با آن‌ها نیست و در این میان تنها شرکت‌های ایرانی متضرر خواهند شد.”

منبع: خبرگزاری قدس آنلاین

date_range آبان 21, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله