highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

دفتر مستقل گمرک در پایانه صادرات برنج راه اندازی می شود

صادرات برنج

احمد ذاکری معاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران ظهر شنبه (۲۷ دی ماه ) در بازدید از ظرفیت‌های ایجاد شده در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل گفت، بعد از سفر دو روز گذشته دژپسند وزیر اقتصاد ودارایی ازاین پایانه که یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم و قابل اتکا درمازندران هست، دستور سریع برای اعطای مجوز وفراهم کردن امکانات لازم برای فعال شدن دفترمستقل گمرک در پایانه صادرات برنج ایران را داد.

ذاکری ضمن ابراز امیدواری برای این موضوع که حداقل تا پایان امسال شرایط برای فعالیت دفترگمرک در پایانه صادرات برنج ایران درآمل فراهم شود افزود : یکی از الزام‌های پایانه‌های صادراتی، کامل بودن امکانات پنجره تجاری آن هست که پیشتر وبا توجه به بازدیدهای قبل مسئولان گمرکات کشور، راه اندازی دفتر مستقل گمرک در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل مورد تأیید کامل قرار گرفت.

کاهش زمان صادرات برنج با راه اندازی دفترگمرک در پایانه برنج

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افزود : برای راه اندازی هرچه سریع تر دفتر گمرک در این پایانه انبار برنج، ساختمان اداری گمرک، آزمایشگاه‌های تخصصی واستاندارد برنج نیز تعبیه شده اند . در ضمن این پایانه باعث کاهش زمان صادرات کالا و نیز کاهش فرایند اخذ مجوزهای گمرکی خواهد شد.
اسماعیل یزدان پناه با اشاره به این مو ضوع که ۱۰ انبار بزرگ به ظرفیت بیش از ۴ هزار تن دراین پایانه برای نگهداری و انباربرنج در راستای صادراتی کردن برنج از این مرکز ظرفیت سازی شده است افزود : انشالله زمینه برای صادرات برنج درسال های آینده بیشتر شود.

وی، نبود دفترگمرک دراین پایانه را باعث سرگردانی تجار وصادرکننده های برنج دانست وابرازامیدواری کرد، ازاین پس همه فرایند مربوط به انجام تشریفات گمرکی در دفترگمرک پایانه صادراتی برنج انجام خواهد شد تا باعث کاهش هزینه و زمان ونیز تسریع در انجام صادرات برنج شود.

پایانه صادرات برنج

بازار های صادرات برنج

یزدان پناه، با بیان اینکه با ارزیابی، رایزنی وبرپایی نمایشگاه‌هایی که مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در بیرون از کشور داشته است، اضافه کرد، خوشبختانه به علت کیفیت ومشتریانی که برنج ایرانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس وکشورهای اروپایی داشته، بازارهای خوبی برای صادرات برنج مازندران فراهم شده است.

وی، ساماندهی بازار فروش و عرضه برنج، برند سازی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی و نیز جلوگیری از واردات کالا و ظرفیت برای صادرات برنج از اهداف مهم ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج ایران در شهرستان آمل بیان کرد.

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران درشهرستان آمل در زمینی به مساحت بیش از ۱۷۰ هزار مترمربع ساخته شده که بیش از ۴۵۰ واحد و حجره عرضه برنج فعال شده و برای ۳۰۰ هزار تن برنج، بسته بندی، سورتینگ، برند سازی وصادرات کیفی برنج ظرفیت سازی شده است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

date_range دی 29, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله