highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

واردات کانتینر های یخچال دار

کانتینر های یخچال دار

حدودا از دو سال نیم گذشته تا به حال تحت تاثیر تحریم‌ها، واردات بخش قابل توجهی از کالاهایی که اساسی یا ضروری نیستند متوقف شد که بخشی از آنها در حوزه واردات ناوگان جدید است.
در ماه‌های گذشته و به دنبال گسترش ویروس کرونا برخی کشورها در راستای به حداقل رساندن ریسک انتقال این ویروس اعلام کرده‌اند که محصولات کشاورزی و خوراکی را دیگر به شکل سنتی وارد نمی‌کنند و باید با استفاده از تجهیزات نوین و کانتینرهای یخچال‌ دار این محصولات جابه‌جا شوند.

واردات کانتینر های یخچال دار

پس از این اتفاق به دلیل نبود تعداد کافی کانتینر یخچال دار در ایران نرخ کرایه و هزینه بار به شدت افزایش یافت.
به نقل از مهدی علیپور –فعال اقتصادی، تداوم صادرات از ایران به کشور های حوزه خلیج فارس منطو به داشتن کانتینر های یخچال دار است. از این رو واردات کانتینر های یخچال دار برای حفظ صادرات کالا از ایران امری ضروری است. نبود امکانات و کانتیر های یخچال دار به تعداد کافی هزینه ی تولید کنندگان را بسیار بالا برده از این رو آنها درخواست صدور مجوز برای واردات این نوع کانتینر را داشته اند.

در پی این درخواست و طی جلسه کارگروه توسعه صادرات موافقت شد تا 20 درصد نیاز ناوگان یخچالی کشور وارد شود و آیین نامه اجرایی آن به زودی و با فوریت تصویب خواهد شد.
در این مصوبه آمده است که واردات کانتینر های یخچال دار همراه با کشنده و کفی با قدمت حداکثر سه سال ساخت آزاد است و در ازای واردات دو کانتینر باید یک کانتینر تولید داخل خریداری شود.

متن مصوبه به شرح زیر است:

هیئت وزیران در جلسه 93.06.26 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  1. واردات کانتینر یخچال دار همراه با کشنده و کفی به شرط قدمت حداکثر 3 سال ساخت، به نسبت یک واحد خرید از طریق تولیدکنندگان داخلی و دو واحد خرید خارجی با ارز متقاضی و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط مجاز است.
  2. گواهی تأیید خرید از تولیدکنندگان داخلی برای ثبت سفارش و ورود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می شود.
    اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را در تاریخ 93.06.08 برای اجرا به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
date_range مهر 23, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله