highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

واردات نفت ایران به هندوستان

صادرات نفت ایران به هندوستان

رییس هیات مدیره شرکت دولتی هندوستان پترولیوم (HPCL) اعلام کرد اگر آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را تسهیل کند، پالایشگاه های هندی واردات نفت ایران را ازسرخواهند گرفت.
از سال 2019 دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا تحریم ها را نسبت به ایران تشدید کرد و هند که پس از چین دومین وارد کننده نفت ایران بود واردات خود را از ایران متوقف کرد.
ام کی سورانا، رییس هیات مدیره شرکت هندوستان پترولیوم در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: نفت در سبد واردات کالا پالایشگاه های هندی بوده و ما خوشحال خواهیم شد که زمانی که شرایط فراهم شد، خریدار خود را دوباره از سر بگیریم .

امتیازات واردات نفت ایرانی

امتیاز واردات نفت ایران

سورانا گفت: ایران پیش از این شرایط مطلوبی برای پرداخت و تخفیف حمل بار عرضه می کرد که خرید نفت ایران را نسبت به گریدهای نفتی دیگر گزینه ممتازی می کرد.پس از توقف خرید نفت ایران، پالایشگاه های هندی واردات نفتشان را متنوع کردند. پس از تحریم ها، گزینه های جدید اضافه شدند و نفت آمریکا به هند وارد شد.
دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اواخر سال گذشته اظهار کرده بود هند که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان است، مایل است واردات نفتش را متنوع کند و وارداتش شامل واردات نفت ایران و ونزوئلا باشد.
بر اساس گزارش رویترز، سورانا گفت: پالایشگاه ها گزینه های موجود در بازار و ارزشی که در درآمد حداکثری آنها دارند را ارزیابی می کنند اما اگر نفت ایران در بازار موجود باشد، قطعا به عنوان گزینه خرید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این بین، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در اظهارات جداگانه ای هشدار داد افزایش قیمت های نفت ممکن است به احیای اقتصاد جهانی پس از همه گیری کووید ۱۹ آسیب بزند. قیمت جهانی نفت هفته جاری به بالاترین حد در حدود یک سال اخیر صعود کرد و به موازات آن، قیمت بنزین در هند که سومین مصرف کننده و واردکننده بزرگ نفت جان است، افزایش یافت. این وزیر هندی ماه پیش اوپک پلاس را مقصر قیمت های بالای نفت خوانده بود.

منبع: خبرگزاری قطره

date_range بهمن 18, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله