highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

ممنوعیت ترخیص ۴۰۰ کانتینر لوازم خانگی بوش

ممنوعیت ترخیص لوازم خانگی

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل اکبر پور مدیرکل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان هرمزگان، در خصوص ممنوعیت ترخیص لوازم خانگی، یکی از شرکت های وارد کنند که از برندهای معروف آلمانی است گفت: در مهر و آبان ماه 99 حدود 400 کانتینر لوازم خانگی در گمرک شهید رجایی بندرعباس ثبت شده است که اجازه ترخیص به آن ها داده نشده است.

این کالاها در گروه 4 کالاهای وارداتی قرار می گیرد که از دو سال پیش واردات کالاهای گروه چهار که عمدتاً مصرفی و غیرضرور هستند از جمله لوازم خانگی، ممنوع شده و تحت هیچ شرایطی این کالاها امکان ورود به کشور را نداشته اند، به همین خاطر از ورود این کالا ها به کشور طبق دستور قضایی ممانعت به عمل آمده است.

ارزش کالاهای توقیفی در گمرک شهید رجایی نزدیک به 12 میلیون یورو است که شامل 20 فقره اظهارنامه لوازم خانگی مارک بوش (شامل ۴۰۰ کانتینر ۴۰ فوت) است که از محل مجوز محرمانه دفتر مقررات وزارت صمت اقدام به اظهار کالا نموده و پس از اظهار در گمرک به جهت رعایت کامل مقررات و رفع هر گونه ابهام قانونی اقدامات مختلفی توسط گمرک شهید رجایی صورت گرفت.

وی ظهارداشت: همچنین در اولین گام کامنت هشدار از سوی گمرک روی تمام اظهارنامه ها به جهت احتیاط و رعایت کامل مقررات درج گردید که همه اظهارنامه های مربوط در مسیر قرمز قرار گرفته اند و در نهایت خروج کالا متوقف شده است.

ممنوعیت ترخیص لوازم خانگی

اعتراض شرکت مذکور به ممنوعیت ترخیص لوازم خانگی

به گفته مدیر کل گمرک شهید رجایی، اقدامات نظارتی این گمرک مانع از ترخیص کالای گروه چهار مورد بحث شد که با ورود سازمان اطلاعات و سپاه استان هرمزگان و دستور مقام محترم قضایی کلیه کالاهای اظهاری این شرکت در گمرک توقیف و اجازه خروج ندارد همچنین رای صادر شده توسط دیوان عدالت اداری که به ضوابط مربوط به واردات و صادرات کالا به موجب قانون صادرات و واردات و ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی این آئین نامه تاکید دارند، توسط دفتر حقوقی گمرک ایران مورد اعتراض قرار گرفت که در نهایت روز گذشته نیز رأی دیوان عدالت اداری در خصوص وارد بودن تجدید نظر خواهی گمرک از مرکز محترم واردات ابلاغ شد و از ترخیص کالا جلوگیری به عمل آمد.

در جلسه دیوان عدالت اداری بر اساس ضوابط مربوط به واردات و صادرات کالا به موجب قانون صادرات و واردات و همچنین ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی این قانون، تاکید شده چنانچه سود بازرگانی کالا در جهت افزایش تغییر کند و نیز کالایی که ممنوعیت واردات دارد یا شرط ورود آن‌ها در جهت محدودیت تغییر پیدا کند در صورت انطباق با شرایط و رعایت مقررات قانونی طبق ضوابط قبل ممنوعیت قابل ترخیص است، یعنی حقوق گمرکی و سود بازرگانی آن‌ها افزایش نمی‌یابد و مشمول ممنوعیت ورود نمی‌شود.

اکبرپور در ادامه عنوان کرد: که بیش از دو ماه از اظهارنامه این کالا ها میگذرد و اجازه داده نشده هیچ یک از این کالا ها از گمرک ترخیص داده شوند. در شرایط کنونی وارد کردن این حجم از کالا مشکلات و ضرر های زیادی به جامعه وارد می کند و باعث دلسردی تولیدکنندگان محترم می گردد. در پایان از تمامی تولیدکنندگان زحمتکش و کار آفرین که در حال تولید لوازم خانگی با کیفیت ایرانی هستند تشکر و قدردانی می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر

date_range آذر 3, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله