highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

هزینه ‌های بالای حمل و نقل ، دغدغه فعالان حوزه تجارت خارجی

هزینه‌های بالای حمل و نقل

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: تازه‌ترین چالش فعالان اقتصادی مربوط به هزینه حمل و نقل در ایران بوده که حدود چهاربرابر افزایش یافته است.

محمدحسین روشنک رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در بیست و پنجمین جلسه اعضای هیات نمایندگان اتاق مشهد اشاره‌ای به سودجویی‌هایی داشت که باعث شده تا واگن‌های تجاری از ۲۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار، افزایش بها داشته باشند.وی اشاره کرد دریافت پول های زیر میزی و رشوه و سودجویی افراد در این حوزه باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای شده است و درخواست کرد تا نهاد های نظارتی به این بخش وارد شده و بر جریانات نظارت داشته باشند.وی افزود: شرکت های وارد کننده واگن، آنها را واگذار می کنند و در نتیجه فعال اقتصادی به دلیل تعهدی که برای صادرات کالا به کشور مقابل دارد مجبور است این واگن ها را با نرخ های بالایی کرایه کند. با این روال، به مرور زمان همان طور که ترانزیت کالا را از دست دادیم، صادرات را هم از دست می‌دهیم.


روشنک ضمن بیان این موضوع که مشکل متوجه رویکرد‌های مرکز است و سیاستگذاری‌هایی که راه آهن نیز براساس آن عمل می‌کند، افزود: سال‌هاست مشکل تامین واگن در بخش تجارت خارجی، به دغدغه فعالان اقتصادی بدل شده و هیچ گاه این مشکل را به طور ریشه‌ای و با برنامه ریزی درست، حل و فصل نکرده اند. وی بیان کرد: هزینه حمل و نقل در ایران در مقایسه با دیگر کشورها حدود ۲.۵ برابر است. بخشی از این هزینه ها متوجه قیمت کامیون در کشورمان می‌باشد. برای حل این مشکل بعضی از افراد، کامیون‌های افغانستانی را خریداری کرده و هزینه‌های تردد آن در جاده‌های ایران را به وزارت راه می‌پردازند و وزارتخانه مذکور نیز تمایلی ندارد تا اصلاحی را در این بخش رقم بزند.

هزینه حمل و نقل در ایران

دغدغه‌های عمده فعالان اقتصادی در کشور

رئیس کمیسیون «تجارت» اتاق بازرگانی مشهد، گوشه چشمی هم به دغدغه‌های عمده فعالان اقتصادی در استان و کشور داشت و تاکید کرد: بسته شدن مرز‌های ترکمنستان و محدودیت‌های ایجاد شده برای حمل و نقل بین المللی جاده ای، چالش‌های ایجاد شده برای بازرگانان در موضوع کارت‌های بازرگانی، بخشنامه‌های خلق‌الساعه و تصمیمات یک‌شبه، عدم اجرای قوانین مصوب حتی در رویه‌های معمول و… از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان حوزه تجارت خارجی است که بعضا همچنان به قوت خود باقی بوده و ما تلاش داریم در کمیسیون تجارت، این موضوعات را در گفتگو با مسئولان و متولیان امر بررسی کرده و پیشنهادات لازم را در باب آن‌ها ارائه نماییم.

روشنک با انتقاد از اتهامات بی اساسی که به واسطه تخلف اقلیتی، متوجه اکثریت فعالان حوزه تجارت خارجی می‌شود، بیان کرد: اگر کسی در حوزه بازگشت ارز تخلف کرده، باید با او برخورد شود، اما نمی‌توان به این بهانه حوزه صادرات و تمامی صادرکنندگان را زیر سوال برد و مورد اتهام قرار داد.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله