highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

کاهش صادرات نفت و افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی

صادارات کالاهای غیر نفتی

افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی در پی کاهش قیمت جهانی نفت خام و کاهش چشمگیر صادرات نفت ایران به دلیل مسئله تحریم ها رخ داده است اما در طول سال گذشته این کاهش صادرات نفت بر اقتصاد کشور تاثیر منفی گذاشته است.

شیوع ویروس کووید19 و آغاز رقابت نفتی میان روسیه و عربستان سعودی از اصلی‌ترین عوامل سقوط قیمت نفت خام بوده‌اند، اما این موارد بر اقتصاد کشور ما که پیش از این نیز تحریم بوده تاثیر صد چندانی گذاشته است و این تاثیر بخاطر وابستگی اقتصاد ما به صادرات نفت است و به تبع آن حمل و نقل دریایی نیز با کاهش عبور نفتکش ها مواجه شده است و بازار خود را از دست داده است.
یک کارشناس حمل ونقل با تحلیل شرایط گفت: شرکت های خدماتی نفتی و شرکت های کشتیرانی وضعیت نامناسبی را به جهت افت تقاضای نفت تجربه می کنند. به ویژه شرکت های مستقر در حوزه خلیج فارس که بیشترین حمل دریایی نفت را به چین برعهده داشتند.

غلامرضا رضایی گفت: پیش بینی شده بود که ٢٠٢٠ سالِ پر چالشی برای کشتیرانی در جهان باشد چراکه در ابتدا که با شیوع یک ویروس و کاهش خرید قیمت نفت کاهش یافت قبل از آن نیز IMO با ایجاد قوانین جدید دریانوردی درباره سوخت کشتی ها موجب بالا رفتن هزینه های حمل شد. نتیجه این شده که با افت تقاضا برای نفتکش ها مواجه شدیم.
این در حالی است که چین نیز که بزرگترین مشتری نفتی ما محسوب می شد در سال گذشته به نحو چشمگیری افت شدید تقاضا داشت و چنین امری به دلیل فشار بر تعیین تعرفه حمل دریایی یک تهدید برای حوزه GCC و ایران بود؛ بنابراین ما با کاهش 50درصدی خرید نفت از طرف چین روبرو شده ایم.

صادرات کالاهای غیرنفتی

صادرات کالاهای غیرنفتی

صادرات و حمل کالاهای غیرنفتی در زمان شیوع کرونا رشد4 درصدی داشته است.محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی گفت: در سال گذشته بالغ بر ۱۵۰ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه شد که نسبت به سال ۹۷ رشد ۹ درصد را شاهد بودیم. همچنین ۵۲.۵ میلیون تن صادرات غیرنفتی با افزایش ۴ درصد نسبت به سال گذشته در بنادر کشورمان ثبت شد و ۳۴ میلیون تن هم واردات غیرنفتی بود با رشد ۲۷ درصد را داشتیم.این در حالی است که تخلیه و بارگیری کشتی در بنادر هزینه های ثانوی بسیاری مانند پرداخت دموراژ، انبارداری و… دارد و این موارد اگر با رشد تکنولوژی در بنادر انجام نشوند هم از سرعت تخلیه و بارگیری کاسته می شود و هم میزان رقم هایی که بالا عنوان شد را پوشش نمی دهد.

راستاد در اینباره نیز تصریح کرد: سخت ترین فرآیند در زنجیره حمل و نقل، ورود و خروج کشتی است. خوشبختانه در این مورد در بندری مثل بندر امام (ره) عملیات تخلیه و بارگیری یک کشتی با ۷۰ هزار تن کالای اساسی به صورت شبانه روزی انجام گرفت و با تخلیه ۸ هزار تن در هر ۲۴ ساعت این کشتی ها حداکثر هشت روزه با تخلیه بار از بندر خارج شدند. این عملیات برای صدها کشتی در بنادر کشور انجام گرفت بدون اینکه حادثه ای جانی یا مالی به ثبت برسد و یا اینکه یک دلار بابت دموراژ کشتی ها به کشور تحمیل شود.
گفتنی است که بجز این بخش، همه بخش های حمل ونقل چه در بخش بار و چه مسافر زیان بسیاری در روزها و ماه های اخیر دیده اند که دولت برای جبران این خسارات بسته های حمایتی را نیز در نظر گرفته است.

منبع: خبرگزاری تین نیوز

date_range دی 16, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله