highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

زیرساخت های ریلی پاسخگوی صادرات ایران به CIS نیست

صادرات کالا به اوراسیا و CIS

محمدحسین روشنک، رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان معتقد است حتی اگر تمامی تحریم ها و شرایط محدوده کننده ایران از بین برود و امکان صادرات کالا به اوراسیا و CIS ایجاد شود به دلیل ضعف و نبود زیر ساخت های درست امکان افزایش صادرات را نخواهیم داشت.

در ادامه اقای روشنک افزود: تجار ایرانی در ارتباط با صادرات کالا به اوراسیا و CIS را مستأجر راه آهن کشورهای این منطقه دانست و تأکید کرد: صادر کننده ایرانی به شرط اجاره واگن روسی می تواند صادرات خود را به منطقه انجام دهد صادرکننده ایرانی در صورتی می تواند صادرات خود را به این منطقه انجام دهد که واگن اجاره ای روسی پیدا کرده و علاوه بر این برای هر واگن حدود 60 میلیون تومان هزینه ی اضافه بپردازد. حال در نظر بگیرید که مشکلات تحریمی برداشته و امکان افزایش مبادلات تجاری برای ایران مهیا شود، در این صورت بدون شک این 60 میلیون تومان اضافه هزینه چندین برابر خواهد شد.

این فعال اقتصادی 4 برابر بودن نرخ ترانزیت جاده ای نسبت به ترانزیت ریلی را موضوعی جهانی عنوان کرد و افزود: به دلیل ارزان تر بودن حمل ونقل ریلی نسبت به جاده ای، صادرکنندگان علاقه مند به استفاده از راه آهن به جای کامیون هستند. البته در ارتباط با بازار تاجیکستان، بخشی از صادرات ایران از طریق افغانستان و مسیر جاده ای به این کشور صادرمی شود.

صادرات کالا به اوراسیا و CIS

انعقاد قرارداد با کشورهای CIS

روشنک از غفلت مسئولان راه آهن کشور نسبت به انعقاد قرارداد با کشورهای CIS برای اجازه تردد واگن های ایرانی در این منطقه، انتقاد کرد و گفت: نه تنها هنوز این قرارداد به امضا نرسیده، متأسفانه شرکت راه آهن توانایی تأمین واگن موردنیاز صادرات به تاجیکستان و دیگر کشورهای منطقه را ندارد. بنابراین با حل مشکلات تحریمی هم به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های ریلی، نمی توانیم حجم صادرات خود را بالاتر ببریم.

رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان همچنین به اختلافات بین ترکمنستان و تاجیکستان به عنوان یک عامل مهم در مسائل ترانزیتی بین ایران و تاجیکستان اشاره کرد و ادامه داد: اختلاف بین این کشورها موجب شده کلیه مرزهای زمینی و هوایی از مسیر ترکمنستان به تاجیکستان بسته شود، بنابراین مجبوریم مسیرهای جایگزین را در نظر بگیریم که هزینه حمل را افزایش می دهد. امیدواریم این درگیری ها با تعامل و مذاکره دولت ایران با دو دولت دیگر هر چه سریع تر حل شود.

سبد صادراتی ایران به تاجیکستان

انواع محصولات ایرانی در این کشور بازار دارد و از طرفی سطح سرمایه گذاری های ایرانیان در این کشور بالاست. ایرانیان در حوزه تولید صنایع غذایی از جمله ماکارونی، رب گوجه فرنگی، نوشیدنی های گازدار، تولید فرش ماشینی و مرغداری سرمایه گذاری کرده اند.
خشکبار، پنبه و آلومینیوم نیز مهم ترین کالاهایی هستند که بر اساس اظهارات روشنک از بازار تاجیکستان به ایران وارد می شود.

منبع: خبرگزاری قطره

date_range دی 24, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله