highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

با تخلف کرونایی در حوزه حمل و نقل برخورد می‌شود

تخلف کرونایی در حوزه حمل و نقل

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ در همه ی بخش های حمل و نقل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی ضروری است و در صورت مشاهده تخلف کرونایی در حوزه حمل و نقل با آن شرکت حمل و نقل بین المللی برخورد می شود. در حاشیه جلسه کمیسیون ایمنی راه ها، وزیر راه و شهر سازی افزود: از سال 97 شاهد رشد تلفات جاده‌ای بودیم اما از سال 98 با همکاری پلیس و راهداری شاهد کاهش تصادفات جاده ای بوده ایم.

وی ادامه داد: در سال 99 تلفات جاده‌ای حدود 20 درصد کمتر شده و به همین میزان تصادفات جاده‌ای هم کاهش داشته است. 86 درصد از تصادفات جاده‌ای به دلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو راننده است. اسلامی گفت: ازعوامل کاهش تلفات جاده ای می توان به آوردن بخش‌های فرهنگی و آموزشی و وزارت آموزش به حوزه ایمنی جاده‌ای و مطرح کردن ایمنی راه‌ها در سامانه شاد که با استقبال دانش آموزان روبرو شد اشاره کرد.

وزیر راه و شهرسازی در مورد اقدامات فنی انجام شده در جاده ها اضافه کرد:رفع 251 نقطه حادثه خیز جاده‌ها در سال‌های 98 و 99 در دستور قرار گرفت که از این تعداد 200 نقطه در جاده‌ها اصلاح شده و مابقی با کنترل انتظامی و حضور پلیس مدیریت می‌شود.

کرونا در حوزه حمل و نقل

تاثیر کرونا بر تردد های جاده ای

اسلامی درباره کاهش ترددهای جاده‌ای بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: در اوج ترددها در سال‌های گذشته یک میلیون و 700 هزار دستگاه تردد در شبانه روز داشتیم اما با مصوبه ستاد کرونا این رقم به یک میلیون و 300 هزار تردد خودرو در شبانه روز کاهش یافته است. اسلامی درباره ایمنی خودروهای داخلی افزود: با توجه به تلفات جاده ای از صنعت خودرو سازی انتظار می رود که ایمنی خودروها را افزایش دهد. باید سازمان استاندارد و وزارت صمت کنترل کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل را بیشتر کنند.

اسلامی درباره منع تردد ساعتی هم گفت: در بهترین شرایط 370 تردد در ساعت داشتیم که با محدودیت‌های ستاد کرونا اکنون به 290 تا 300 تردد در ساعت کاهش یافته است.

وی درباره کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی رانندگان و دیگر فعالان حمل ونقل عمومی گفت: طبق پروتکل‌ها اگر فردی بلیت سفر خریداری کند در صورتی که بر روی کد ملی مسافر سابقه کرونا ثبت شده باشد به او بلیت نمی‌دهند.

وزیر راه و شهرسازی  گفت: از ابتدای آبان ماه بیش از 2 هزار برخورد با شرکت‌های حمل و نقل مسافر در مودهای مختلف حمل و نقلی داشتیم.ستاد کرونا تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل ونقل عمومی را از آبان ماه تصویب کرد. هرجا مردم گزارش می‌دهند برخورد کرده ایم. در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه هوایی و جاده‌ای هم برخورد خواهد شد و نظارت کامل بر اجرای فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد.

منبع خبر: فصل اقتصاد

date_range بهمن 11, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله