highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

چالش‌های کرونایی در صنعت کشتیرانی جهان

چالش‌های کرونایی در صنعت کشتیرانی جهان

در سال جاری و با گسترش بیماری با چالش‌های کرونایی در صنعت کشتیرانی جهان روبرو هستیم . همه گیری ویروس کرونا باعث اختلال در زنجیره تامین کالا و تحویل به موقع آن شده است که باعث چالش های زیادی در میزان حمل و نقل دریایی برای تمام شرکت های تجاری در جهان شده است.

میزان حمل بار بین شانگهای در چین و انگلیس بین ماه های فروردین تا آبان سال جاری چهار برابر افزایش داشته که این میزان از شانگ‌های به لس آنجلس در آمریکا به دلیل افزایش تقاضای حمل و نقل بیش از سه برابر شده است.

مجمع جهانی حمل و نقل و لجستیک اعلام کرد که در نیمه اول سال ۲۰۲۰ حجم تجارت کالا در آسیا با کاهش دو رقمی روبه رو بوده و افزایش تقاضای بازار در سه ماهه سوم منجر به ایجاد مشکلی بزرگ در بخش حمل و نقل شده است.

چالش‌های کرونایی در صنعت کشتیرانی جهان

چالش های پیش روی شرکت رئیس شرکت حمل و نقل دریایی مرسک

ینس اسکلوند (Jens Eskelund) رئیس شرکت حمل و نقل دریایی مرسک (Maersk) شعبه چین با اشاره به اینکه دلیل اصلی، عرضه و تقاضا است، اظهار داشت که این شرکت با استفاده از تعداد بسیار زیادی از کشتی های خود کار می کند و در نتیجه می تواند با حاشیه بسیار کم نیز درآمد داشته باشد اما نوسانات به وجود آمده در بازار باعث ایجاد مشکلات زیادی برای این صنعت شده است.

وی افزود : به طور متوسط شاهد نوسانات کمی در بازار هستیم اما با شیوع ویروس کرونا باعث یک انقباض بسیار عمیق تجاری در ابتدای سال بودیم و بعد از آن یک جهش بسیار بسیار شیب دار را مشاهده کردیم.

اسکلوند با بیان اینکه هم اکنون به علت تقاضای بالا هیچ کشتی در اختیار این شرکت نیست که از آن‌ها استفاده کنند، اضافه کرد: از تمامی ظرفیت کشتی‌ها به طور کامل استفاده می‌شود و تا سه ماهه دوم سال آینده کانتینری برای خرید وجود ندارد. از طرف دیگر ما نیز با ازدحام کالا در بنادر روبرو هستیم. کشتی‌های ما در خارج از بنادر زمان زیادی را برای تخلیه بار خود صرف می‌کنند.

وی برای مثال بیان داشت که هم اکنون در بنادر کالیفرنیا ۲۰ درصد کشتی‌های ما برای تخلیه بار خود بیش از ۵ روز زمان صرف می‌کنند تا بتوانند کانتینرهای خود را تخلیه کنند. فقط همین یک سال پیش این زمان کمتر از ۲ روز بود. اگر کشتی‌ها مجبور باشند مدت طولانی را برای تخلیه بار خود صرف کنند این بدان معناست که ما نمی توان از آن‌ها برای حمل کانتینرها و برگرداندن سریع آن‌ها به آسیا استفاده کرد.

با توجه با شروع سال جدید اسکلوند اظهار امیدواری کرد وضعیت این صنعت در طی سال ۲۰۲۱ به وضعیت سال ۲۰۱۹ بازگردد. جیمی ژو (Jimmy Zhu) کارشناس اقتصادی هم گفت: با وجود اینکه بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان قادر به ارائه محرک‌های اقتصادی هستند، اما من فکر می‌کنم تصویر تجارت جهانی در شش ماه اول سال آینده هنوز بسیار چالش برانگیز خواهد بود و چالش‌های کرونایی در صنعت کشتیرانی جهان هم چنان ادامه خواهد داشت. اما اگر ویروس کرونا همچنان به شیوع خود ادامه دهد ما احتمالاً برخی از اختلالات را مانند آنچه در شش ماه پیش مشاهده کرده ایم، شاهد خواهیم بود.

منبع خبر: قطره نیوز

date_range دی 7, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله