highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

توقف ترانزیت کالا در مرز ترکمنستان

توقف ترانزیت ایرانی در مرز ترکمنستان

با شیوع ویروس کرونا محدودیت های جاده ای روی مرز ترکمنستان اعمال شد و ورود و خروج کامیون ها ممنوع شد. بعد از گذشت ماه ها ترکمنستان مرز لطف آباد و آرتیق را برای تجارت زمینی بازکرده است اما سخت گیری های بیش از حد طرف ترکمن باعث توقف ترانزیت کالا در مرز ترکمنستان و مشکلات بسیاری بر روی تجارت مرزی و تردد کامیون ها شده است.


تراز مثبت ۶۳۷ میلیون دلاری گمرک خراسان رضوی از ابتدای سال

تراز مثبت گمرک‌های خراسان رضوی معادل ۶۳۷ میلیون دلار است. صادرات خراسان در 8 ماه گذشته جاری به ارزش ۸۷۳ میلیون دلار و واردات آن به ارزش ۲۳۶ میلیون دلار بوده است که این واردات از کشورهای امارات، ازبکستان، چین و ترکیه صورت گرفته است.
افغانستان، ازبکستان هنگ کنگ، ترکمنستان و عراق مقصد صادرات هستند و بیشتر کالاهای صادراتی شامل پسته، زعفران، مقاطع فلزی، کفپوش‌ها، مصالح ساختمانی و پیه صنعتی مورد مصرف در صنعت صابون سازی است.

توقف ترانزیت کالا در مرز ترکمنستان

تجارت زمینی از مرز سرخس ترکمنستان

با اینکه مرز لطف آباد و آرتیق از 11 آذر ماه باز شده اما به علت عدم وجود کامیون تبادلی در این مرزها صورت نگرفته است است. جهانخواه درباره وضعیت آینده این دو گمرک هم افزود: امیدواریم در آینده نزدیک وضعیت تبادل کالا با کشور ترکمنستان در گمرک‌های استان به حالت عادی بازگردد. همچنین گلایه رانندگان و مشکلات تردد و پیشنهادات مدنظر به مراجع زیربط منعکس شده و قرار است در آینده‌ای نزدیک جلسه‌ای بدین منظور برگزار و موضوع مطرح و تصمیم گیری شود.
در حال حاضر تجارت با کشور ترکمنستان از مرز سرخس به صورت ریلی و جاده‌ای در حال انجام است.

منع تردد کامیون های ایرانی در ترکمنستان

نبود کامیون در گمرک لطف آباد

از 4 اسفند ماه سال گذشته با شیوع ویروس کرونا ترکمنستان مرز لطف آباد را بست و اکنون بعد از ماه ها این گمرک فعالیت خود را آغاز کرده است اما ترکمنستان قوانین سخت گیرانه ای برای جلوگیری از شیوع کرونا وضع کرده که باعث شده کامیون داران دچار مشکلاتی شوند. در حال حاضر گمرک لطف آباد با تمام امکانات و نیروهای خود در حال خدمت رسانی است اما به دلایل مختلف از جمله مشکلات حمل و نقل از طرف ترکمنستان و زمان بر بودن مسیر از گمرک‌های بندرعباس و بازرگان، کامیونی در مرز وجود ندارد.


کامیون‌های ایرانی حق عبور از مرز ترکمنستان را ندارند!

کامیون‌های ایرانی حق عبور از مرز ترکمستان را ندارند این یکی از قوانین سخت ترکمنستان است که موجب توقف ترانزیت کالا در مرز ترکمنستان و اعتراض کامیون داران و صنف آن ها شده است به این ترتیب محموله ها بعد از جدا شدن از کشنده‌ها ایرانی توسط کامیون‌های ترکمنستانی به داخل خاک آن کشور برده می‌شوند و مجدداً به کامیون داران پس داده می‌شود.
مدیر پایانه مرزی لطف آباد با بیان اینکه تا به حال موردی مبنی بر ابتلای به کرونا در بین رانندگان نداشته‌ایم، افزود: تا قبل از شیوع کرونا تبادلات تجاری از طریق مرزها به خوبی انجام می‌شد و ترانزیت کالا بسیار رونق داشت اما بعد از آن با رکودی عمیق در این زمینه مواجه شدیم. امیدوارم با جلسه‌ای که قرار است بین ایران و ترکمنستان انجام شود این مشکلات حل شود.

منبع: خبرگزاری مهر

date_range آذر 24, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله