highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

ظرفیت های کانتینری بندر امیرآباد خالی مانده است

ظرفیت های کانتینری بندر امیرآباد

مدیرعامل کشتیرانی خزر با اشاره به خالی بودن ظرفیت کانتینری بندرامیرآباد، استقبال صادرکنندگان را از آن ضعیف دانست.
داوود تفتی مدیرعامل کشتیرانی خزر بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی به امکانات زیر ساختی خوبی که در ظرفیت کانتینری بندرامیرآباد برای حمل و نقل دریایی فراهم شده اشاره کرد و وجود 10 کانتینر یخچال دار را ظرفیت مهمی در این منطقه بیان کرد و در ادامه با اشاره به این نکته که متاسفانه 70 درصد ظرفیت کانتینری بندر امیر آباد خالی مانده است و به صورت درست و بهینه از آن استفاده نشده است تصریح کرد: این اتفاق در حالی است که جابجایی و صادرات کالا از طریق بندر امیرآباد به نسبت دیگر بنادر شمالی ارزان‌تر است.

از نظر زیر ساختی و امکانات بنادر مازندران و امیرآباد مشکل و کمبود وجود ندارد با وجود این قابلیت و ظرفیت بسیاری از محصولات مازندران از طریق بنادر گیلان صادر می شود این در حالی است که قابلیت صادرات به کشور های آسیای میانه و اروپا را مازندران دارا است.

بندر امیرآباد

راه اندازی دفاتر کشتیرانی در مازندران

تفتی همچنین از راه اندازی دفاتر کشتیرانی در شهرهای مختلف مازندران خبر داد و گفت: برای تسریع و تعجیل در فرایند صادرات، اسنپ کانتینری نیز در برای صادرات کالا به کشورهای حاشیه خزر راه اندازی شده است.
در ادامه مدیر عامل کشتیرانی خزر با اشاره به محروم بودن ۱۱ استان از بندر گفت برای دسترسی آسان به حمل و نقل دریایی، پایانه کانتینری در این استان‌ها راه اندازی شده است.
عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران نبود حمل و نقل مناسب برای مرکبات و به روز نبودن تجهیزات کانتینری کشتیرانی خزر را در بنادر استان مازندران از جمله دغدغه‌ها بیان کرد و گفت: تجهیزات بنادر استان قدیمی هستند که امکان فساد زود هنگام محصولات کشاورزی در آن وجود دارد که برای جلوگیری از این اتفاقات خواستار تجهیز حمل ونقل دریایی و به کار گیری فناوری های نوین در این حوزه هستم.

منبع: خبرگزاری مهر

date_range بهمن 6, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله