highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

بندر چابهار، در رده ی بنادر استاندارد جهان

بندر چابهار

به نقل از پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی، استاندار های سیستان و بلوچستان، خراسان های شمالی و رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و یزد از کانال های دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و فرآیند تخلیه و بارگیری کالا بازدید کردند.
در این بازدید، محمد صادق معتمدیان، استاندارد خراسان رضوی بر ایجاد راه ارتباطی میان سرخس و چابهار تاکید کرد و افزود: اتصال این دو شهر به یکدیگر، علاوه بر اینکه تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت استان های جنوب شرق ایران دارد، باعث اینجاد تغییرات قابل ملاحظه در ارتباطات تجاری کشور می شود.
وی همچنین با اشاره به سیاست های دولت مبنی بر استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی، گفت: تقویت این بازارچه ها میتواند منجر به توسعه ی اقتصادی و تجاری کشور شود.
همچنین در ادامه افزود: با توجه به اینکه کریدور های ارتباطی از مهم ترین اجزای اقتصاد هستند. ایجاد راه های ارتباطی میان چابهار و آسیای میانه میتواند به دستیابی به فرصت های زیادی برای اقتصاد کشور منجر شود.
با توجه به اینکه چابهار نزدیک ترین و از نظر استراتزیکی بهترین نقطه برای دسترسی به کشور های آسیای میانه و افغانستان است. اتصال چابهار به آسیای میانه را پلی بای ترانزیت کالا به اروپا دانست.
معتمدیان ادامه داد: توجه به توسعه ارتباطات هوایی منسجم، تعامل و هم‌افزایی بیشتر، بسط و تقویت روابط اجتماعی و اقتصادی بین استان‌های شرقی کشور ضروری است.

بندر چابهار

چابهار در ردیف بنادر استاندارد جهان

همچنین در ادامه ی این بازدید علی زینی وند، استاندار کرمان، عملکرد بندر چابهار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بندر چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور و جز بنادر استاندارد در جهان است.
وی با اشاره به افزایش چشمگیر ورود کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار، بیان کرد: حمل کالاهای اساسی مورد نیاز شرق کشور از طریق بنادر دیگر ترافیک جاده ای و افزایش هزینه ها را به همراه دارد، در حالی که با ورود این کالاها از بندر چابهار هم بار ترافیک جاده ها کم می شود و هم هزینه ها کاهش می یابد.
وی همچنین افزود: با اتصال خط ریلی به بندر چابهار این بندر جز بنادر بسیار استراتژیک و در رده بنادر شهید رجایی و بندر امام (ره) قرار خواهد گرفت.


رونق تجاری استان های منطقه ۵ با توسعه بندر چابهار

محمد علی طالبی، استاندار یزد نیز با اشاره به توسعه مناسب و مطلوب بندر چابهارافزود: این بندر ظرفیت های بسیاری خوبی دارد و با بهره گیری از تمام ظرفیت های آن می توان توسعه ی اقتصادیو تجاری بزرگی را برای کشور متصور شد.
وی همچنین اشاره کرد: تبادلات چابهار با کشور های مختلف می تواند منجر به رونق اقتصادی استان های منطقه 5 شود.
وی اضافه کرد: با توجه به نیازی که کشور و استان های منطقه ۵ دارند، توسعه بندر چابهار می تواند به رونق اقتصادی منطقه کمک کند.

بندر چابهار، از بنادر استاندارد دنیا

تجارت ایران با دنیا همزمان با تکمیل خط ریلی چابهار – سرخس

حمید ملانوری شمسی، استاندار خراسان جنوبی هم گفت: بندر چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که در پنج سال اخیر توانسته است توسعه ی خوبی در زمینه ی واردات کالا و صادرات کالا داشته باشد.
وب یا اشاره به اینکه احداث خط ریلی چابهار و کریدور شرق سرعت بالایی دارد، بیان کرد: با اتمام خط ریلی و کریدور چابهار و سرخس، زمینه ی تجارت ایران با از طریق استان های شرقی و آسیای میانه با تمام کشور های دنیا فراهم میشود.
وی با اشاره به سرعت بالای احداث خط ریلی در مسیر چابهار و کریدور شرق، بیان کرد: با پایان خط ریلی و کریدور چابهار -سرخس زمینه تجارت دنیا با استان های شرقی و کشور های آسیای میانه فراهم خواهد شد.


قابلیت تبدیل بندر چابهار به قطب ترانزیت کشور

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی هم با اشاره به پیشرفت های بسیار خوبی که در دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری اتفاق افتاده است، عنوان کرد : به طور قطع این حجم از کار بدون تلاش و پیگیری امکان پذیر نبود و با نگاهی که به این بندر وجود دارد، به عنوان یکی از قطب های ترانزیت کشور تبدیل خواهد شد.

منبع: تین نیوز

date_range اسفند 4, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله