highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

در نشست بودجه 1400 ، شرط آزادسازی واردات خودرو اعلام شد

واردات خودرو

در نشست خبری تشریح بودجه 1400 محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در صورتی که کشور به حالت عادی بازگردد و واردات خودرو لطمه ای به منابع ارزی نزند، واردات آزاد خواهد شد اما اگر کشور در شرایط فعلی باشد قطعا تا زمانی که محدودیت ها باشد به دلیل لطمه به منابع ارزی واردات به شکل فعلی خواهد بود.

این پیش شرط در حالی اعلام شده است که در لایحه پیشنهادی بودجه 1400 نیز حقوق ورود قابل توجه ای (دو هزار میلیارد تومان) برای خودرو در نظر گرفته شده است و فعالان بازار خودرو آن را یکی از نشانه های آزادسازی واردات خودرو در نظر گرفتند.

گرچه این طرح هنوز در صحن علنی مجلس به تصویب نرسیده است اما رقم پیش بینی شده در بودجه 1400 نشان می دهد که اتفاقاتی در این زمینه در حال رخ دادن است که شاید بتوان آن را به آزادسازی واردات خودرو نسبت داد. البته دولت در حالی حقوق ورودی خودرو در بودجه سال 1400 را پیش بینی کرده است که طی هفته های اخیر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو چهار مسیر برای واردات خودرو پیش بینی کرده بودند.

شرط آزادسازی واردات خودرو

چهار مسیر برای واردات خودرو

در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو تصمیم گیران این بخش چهار مسیر برای واردات خودرو پیش بینی کرده اند و این نکته را نیز مدنظر قرار داده اند تا به این طریق واردات بدون انتقال ارز صورت گیرد. چهار مسیر پیشنهادی از سوی تصمیم گیران به شرح زیر است:

1: «در صورتی افراد و خودروسازان می‌توانند اقدام به واردات کنند که خودرو صادر کرده باشند، در این شرایط این عده می توانند معادل صادرات، خودرو وارد کنند»

2: «قطعه‌سازان نیز اگر قطعاتی را صادر کنند می‌توانند معادل آن خودرو به کشور وارد کنند»

3: «در این طرح همچنین پیش بینی شده «افراد حقیقی غیردولتی که نفت را خریداری و آن را صادر و به فروش برسانند نیز می‌توانند از محل ارز آن اقدام به واردات کنند».

4: «علاوه بر گروههای مذکور « اشخاصی که ارز در بیرون از کشور دارند که تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند نیز می‌توانند از محل آن خودرو به کشور وارد کنند».

منبع خبر: خبرگزاری آریا

date_range آذر 15, 1399
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله