highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
در صورت تمایل به انجام روند به صورت کاملا آنلاین، ثبت نام کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و تا تحویل بار از همین طریق پیگیری نمایید.

درآمد ۱۴۲میلیارد تومانی راه آهن آذربایجان از حمل و نقل بین‌المللی

راه آهن آذربایجان

محمدرضا قربانی مدیر کل راه آهن آذربایجان اعلام کرد: در سال ۹۹ یک میلیون و ۲۲۵ هزار تن بارگیری در راه آهن منطقه آذربایجان انجام شد که نسبت به پارسال ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد که از این میزان ۱۸۳ هزار تن کالای وارداتی بود که نسبت به سال گذشته ۱۷۰ درصد رشد دارد، ضمن اینکه بخش عمده واردات کالا از سمت ترکیه و مرز رازی انجام شده است. به طور متوسط امسال ۵۲۷ هزار تن حمل و نقل بین المللی توسط خط آهن این منطقه انجام شد و درآمد عملیاتی از حوزه بین المللی به ۱۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رسید.

حمل و نقل بین‌المللی

قربانی اظهار کرد: میزان صادرات کالا توسط راه آهن منطقه آذربایجان در سال جاری ۷۶ هزار تن بود که در مقایسه با پارسال ۳۹ درصد افزایش دارد؛ میزان بار ترانزیت شده توسط این منطقه راه آهن در سال جاری نیز ۱۷۰ هزار تن بود که نسبت به سال قبل ۶۹ هزار تن افزایش نشان می‌دهد.

حمل و نقل مسافری توسط راه آهن آذربایجان

قربانی با اشاره به این موضوع که در بخش مسافری به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شرایط کرونایی، تعدادی از قطارهای خط آهن آذربایجان حذف شده بیان کرد:‌ قطارها در مسیرهای فعال تهران و مشهد نیز با یک دوم ظرفیت فعالیت می‌کنند و به دنبال افزایش مسافر نیستیم.

مدیرکل راه آن منطقه آذربایجان از بارگیری سنگ آهن از جلفا به زرند کرمان، گوگرد از تبریز به بندرعباس، کنسانتره مس از سهلان به بندرعباس و صادرات میلگرد، کود شیمیایی و انواع سنگ، مواد معدنی و پتروشیمی به ترکیه، به عنوان فعالیت‌های جدید راه آهن منطقه آذربایجان در بخش جذب بار در سال جاری نام برد.

وی افزود: راه آهن منطقه آذربایجان سالانه تنها ۲۲ درصد از سه میلیون و ۹۰۰ هزار تن بار ریل پسند در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را حمل می‌کند و بقیه توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای جابجا می‌شود و نیاز به افزایش این مقدار است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله