highlight_off
در صورت تمایل به مشاوره رایگان، استعلام نرخ و سفارش تلفنی، شماره همراه خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت تماس حاصل گردد.
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android

سهم حمل و نقل هوایی از جابه‌جایی مسافر در کشور ۲ تا ۳ درصد است

سهم حمل و نقل هوایی از جابه‌جایی مسافر

به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، در دیدار روز دوشنبه ۱۷ آبان محمد محمدی بخش با معاون هوانوردی و امور بین‌الملل این سازمان و دیگر مدیران و کارشناسان این معاونت، صنعت هوانوردی را صنعتی استراتژیک و بسیار مهم دانست و گفت: علی رغم سهم حدود ۲ الی ۳ درصدی صنعت حمل و نقل هوایی در جابه‌جایی مسافر، اما این صنعت همواره از نقش بسیار حیاتی و مهمی در اقتصاد کشور برخوردار می باشد.

در ادامه افزود: از کدام بخش از توسعه بازرگانی و اقتصاد کشور می‌توان نام برد که نقش حمل و نقل هوایی در آن پررنگ نباشد؟؛ از مراودات بازرگانی و گردشگری تا امداد رسانی.

سهم حمل و نقل هوایی از جابه‌جایی مسافر

محمدی بخش سازمان هواپیمایی کشوری را عالی‌ترین سطح تصمیم سازی و تصمیم گیری در صنعت هوانوردی در نظر گرفت و گفت: صنعت حمل و نقل هوایی پیشانی نقطه تماس با دنیاست. به همین جهت باید هر آنچه در توان و دانش داریم در جهت پیشرفت و رشد این صنعت به کار ببریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل هوایی بازوی بی‌بدیل توسعه اقتصاد کشور است، بیان کرد: امروز بخش مهمی از مشکلات صنعت با اتکا به توان داخلی قابل رفع می باشد و علاوه بر آن می‌توان با حمایت و تعامل با مجموعه دانش بنیان چشم اندازهای بسیار امیدوار کننده‌ای را در صنعت حمل و نقل هوایی رقم زد.

وی برقراری ارتباطات حمل و نقل منطقه‌ای و فرامنطقه ای و دیپلماسی فعال در حوزه‌های مختلف را عامل اساسی در رشد و توسعه صنعت شمارد و بیان کرد: البته در کنار محورهای اشاره شده فرهنگ خودباوری، به عنوان موتور محرکه‌ای برای رسیدن به پویایی در صنعت بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

date_range آبان 19, 1400
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست نرخ و پیگیری محموله